VKGB lideri Ünal: Sessiz bir hukuk darbesi yapılacak

VKGB lideri Ünal: Sessiz bir hukuk darbesi yapılacak.11728
  • Giriş : 21.03.2008 / 05:26:00
  • Güncelleme : 20.03.2008 / 23:31:04

VKGB lideri Taner Ünal’ın ‘Sessiz bir hukuk darbesi yapılacak’ dediği belirlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti hakkında hazırlanan iddianame tartışması tüm hızıyla sürerken VKGB lideri Taner Ünal’ın ‘Sessiz bir hukuk darbesi yapılacak’ dediği belirlendi.

AK Parti’nin kapatılması için hazırlanan iddianamenin hukuksal tartışmaları sürerken Vatansever Kuvvetler Güç Birliği Hareketi (VKGB) lideri Genel Başkanı Taner Ünal’ın bu hukuk darbesini bir sene önceden tahmin ettiği ortaya çıktı. VKGB Hareketi hakkında hazırlanan iddianamede Ünal’ın arkadaşlarından sakin olmasını isteyerek ‘Türkiye’de hukuk vasıtasıyla sessiz bir darbe yapılacak’ dediği belirlendi.

MEMLEKETİ KARIŞTIRACAĞIZ

VKGB’NİN geçtiğimiz yıl Diyarbakır’da yapmayı planladığı bayrak yürüyüşüne örgüt yöneticilerinin karşı çıktığı tespit edildi. Eylem konusunda kararsız ve tedirgin olan dernek üyelerini geçtiğimiz yıl yapılan operasyonda gözaltına hareketin lideri Taner Ünal’ın teskin ettiği belirlendi. VKGB lideri Ünal’ın telefonda görüştüğü Turgay isimli bir yöneticiye ‘Türkiye’de hukuk yoluyla sessiz bir darbe yapılacak. Onun için yeni milli bir diriliş ve direniş hareketi meydana getirmek lazım’ şeklinde konuştuğu belirlendi. İddianameye yansıyan diğer görüşmeler ise şöyle:

Ahmet C: Türkiye’yi karıştırır bu yürüyüş.

Ahmet: Memleket karıştırmanın peşindeyiz abi.

Ahmet C.: Dinamitin şeyini çekeceksiniz tamam mı? Onun da altında kalınır.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious