Vodafone 3G ihalesine katılıyor

Vodafone 3G ihalesine katılıyor .7137
  • Giriş : 26.11.2008 / 17:07:00

Vodafone Türkiye Kurumsal İletişim ve Regülasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Alp Sevindik, 28 Kasım Cuma yapılacak 3G ihalesine katılacak olmaktan büyük heyecan duyduklarını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Vodafone olarak dünyada 33 milyon 3G cihaz kullanıcısıyla "3G konusunda en fazla tecrübe ve bilgi birikimine sahip operatör" olduklarını kaydeden Sevindik, "Faaliyete başladığımız 2006 yılından bu yana 3G teknolojisini Türkiye'ye de sunmak için yoğun yatırım yapıyoruz. 2009 ortasından itibaren 3G teknolojisinde edindiğimiz global tecrübeyi Türkiye'ye yansıtacak, abonelerimize Vodafone'lu olmanın ayrıcalığını yaşatacağız" diye konuştu.

3G'nin internete kolay ve hızlı erişim, görüntülü konuşma, hızlı film, müzik indirme gibi pek çok yeni hizmet anlamına geldiğini ve data hızının 14,4 megabit/saniyeye çıkacağını ifade eden Alp Sevindik, "Bu, 109 kat daha fazla hız anlamına geliyor. Örneğin bugün bir film DIVX formatında EDGE ile 4 saatte indirilebiliyorken, 3G ile aynı film 2,2 dakikada indirilebilecek" dedi.

3G ihalesi, Cuma günü saat 10.00'da tekliflerin açılmasının ardından açık artırma usulü ile gerçekleştirilecek. İhaleye katılan operatörler, kapalı zarfla 4 lisans için ayrı ayrı teklif verecek. Sırasıyla verilen teklifler açılacak ve en yüksek teklif üzerinden açık artırma yapılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*