Vodafone Vakfı, AKUT'la depremi öğretecek

Vodafone Vakfı, AKUT'la depremi öğretecek.9091
  • Giriş : 20.06.2008 / 14:38:00
  • Güncelleme : 21.06.2008 / 03:26:23

TVF ile AKUT'un ortak çalışmasında 'İletişim HayatTIR' TIR'ı 130 gün boyunca 81 ilde halkı deprem konusunda bilinçlendirecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Türkiye Vodafone Vakfı (TVF) ile AKUT'un işbirliği ile hayata geçirilen projede 81 ilde halka doğal afetler konusunda bilgi verilecek. İstanbul Maslak'taki Vodafone binasında gerçekleşen basın toplantısında Türkiye Vodafone Vakfı Başkanı Rengin Onay ve AKUT Yönetim Kurulu Başkanı Nasuh Mahruki hazır bulundu.

2 MİLYON İNSANA DOĞRUDAN BİLGİ

Toplantıda bir konuşma yaşan AKUT Yönetim Kurulu Başkanı Nasuh Mahruki, AKUT'un bügüne kadar 722 insanın hayatını kurtardığına dikkat çekerek şunları kaydetti:

"Toplum bilinçlendirme çalışmalarımızı artırarak sürdürüyoruz. 'İletişim HayatTIR' projesi ile ülke çapında deprem konusunda bilinçlenme seferberliği başlatıyoruz. Bu TIR 130 gün boyunca 81 ilde insanlara afetlerle ilgili bilgi verecek. Bu eğitim, her meslek ve her yaş grubuna hitap edecek şekilde hazırlandı. 1 milyon adet bilgi kitapçığı hazırladık. Sadece teori ile değil, TIR'ın içinde bulunan resim sergisi ile, tiyatro oyunları ile ve ünlü sanatçıların gönüllü olarak katıldığı bilgilendirme klipleriyle halkımızı deprem konusunda bilinçlendireceğiz. Vodafone Vakfı da iletişim gücünü bizlerden esirgemeyerek bu projenin hayata geçmesini sağladı. En az 2 milyon insanı başta deprem olmak üzere afetler konusunda bilgilendirmeyi hedefliyoruz."

1.2 MİLYON YTL'LİK FİNANSMAN

Türkiye Vodafone Vakfı Başkanı Rengin Onay ise proje için 1.2 milyon YTL'lik bütçe hazırlandığını belirterek şunları söyledi:

"1999 depreminde yaşadıklarımızı unutmadık. Halkımız deprem konusundan halen yeterli bilgiye sahip değil. Bunu, iletişim kanallarını kullarak ortadan kaldırmayo hedefliyoruz.'www.iletisimhayattir.com' adlı internet sitesi bu kanallardan biri. İletişim hayatTIR TIR'ımız Taksim'den hareket ederek ülkeyi karış karış gezip insanları depremle ilgili bilgilendirecek. Burada AKUT'la çalışmamızdaki en öneli faktör Mahruki ve ekibinin bugüne kadar göstermiş olduğu performans. deprem ülkemizin bir gerçeği. Halk konuyla ilgili bilgi sahibi olursa olası bir depremde daha az can kaybı veririz. 130 gün sürecek olan projede milyonlara ulaşmayı hedefliyoruz. Bu, Türkiye Vodafone Vakfı'nın 3 önemli sosyal sorumluluk projelerinden ilki. Bunun heyecanını yaşıyoruz. Proje, amacına ulaşacaktır."

Yarın Taksim'den yola çıkacak TIR, 81 ili ziyaret edecek. Halkı doğal afetler konusunda bilgilendirme turu 28 Ekim'de son bulacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious