Vodafone'dan işitme engellilere özel hizmet

Vodafone'dan işitme engellilere özel hizmet.10479
  • Giriş : 27.01.2009 / 11:42:00

Vodafone Türkiye'den yapılan açıklamada, işitme engellilere özel ArayanaDinlet içeriğinin, İşitme Engelliler Federasyonu (İEF) ile ortaklaşa geliştirilen bir hizmet olduğu belirtildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Vodafone'un ''ArayanaDinlet'' servisi kapsamında işitme engellilere özel hazırladığı ücretsiz anonsla, ''aranan kişinin işitme engelli olduğu ve kendisiyle SMS veya MMS yoluyla iletişim kurulabileceği'' mesajı veriliyor.

Vodafone Türkiye'den yapılan açıklamada, işitme engellilere özel ArayanaDinlet içeriğinin, İşitme Engelliler Federasyonu (İEF) ile ortaklaşa geliştirilen bir hizmet olduğu belirtilerek, ''Vodafone Türkiye olarak işitme engelli vatandaşlarımıza bu hizmeti sunan ilk ve tek operatör olmanın gururunu yaşıyoruz. Kullanıcılar anonsu ücretsiz olarak cep telefonunda kullanabiliyorlar'' denildi.

Servisten yararlanan aboneleri arayan kişilerin çağrı yaptıklarında, ''Değerli abonemiz, aradığınız kişi işitme engellidir. Kendisine ulaşmak için SMS ya da MMS atabilirsiniz'' anonsunu duydukları dile getirilen açıklamada, hizmetten yararlanmak isteyen işitme engelli abonelerin, ArayanaDinlet servisine üye olmaları ve ''ISITME'' yazarak 7060'a ücretsiz SMS göndermelerinin yeterli olacağı kaydedildi.

ArayanaDinlet servisinden ilk ay ücretsiz yararlanılabileceği belirtilen açıklamada, sonraki aylarda ise 1,50 TL veya 12 kontörle ücretlendirileceği, ArayanaDinlet'e üye olan işitme engelli abonelerin bu anonsu ek bir ücret ödemeden kullanabilecekleri ifade edildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İEF Başkanı Prof. Dr. Çağlar Batman, ''İşitme engelli kardeşlerimizin yaşamını kolaylaştıracak bu çözümü geliştirip bu konuda öncülük eden Vodafone'a teşekkür borçluyuz. İşitme engelliler SMS gibi hizmetlerden rahatlıkla yararlanıyorlar, ancak arama aldıklarında arayanlar işitme engelli olduğunu bilemeyebiliyorlar. Vodafone'un bu hizmetiyle bu engel ortadan kalkmış oldu'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*