Voleybol oynarken ölüyorlardı

  • Giriş : 30.04.2007 / 00:00:00

Adana'nın Karataş ilçesine bağlı Yemişli köyünde, voleybol oynayan gençlerin üzerine ateş açılması sonucu 4 kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Akşam saat 18.00 sularında meydana gelen olayın, köyün gençleri voleybol oynarken kendilerine tanımadıkları bir kişinin otomobilinin lastiğinin patladığını yakında lastikçi olup olmadığını sorması sonucu başlayan tartışmadan kaynaklandığı bildirildi. Lastikçi soran kişinin belinden silahını çekerek top oynayan gençlerin üzerine doğru rast gele ateş etmesi sonucu Mahmut Dilki (39), Oğuz Doğan (19), Ahmet Yıldırım (28) ve Mehmet Tuğrul Öztürk (26) yaralandı. Yaralılar Adana Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Yaralılardan Oğuz Doğan, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'ne sevk edildi. Yaralılardan Mehmet Tuğrul Öztürk ayakta tedavi edildi. Öztürk, tanımadıkları bir kişinin kendilerinden lastikçi sorduğunu belirterek, "Biz de pazar günü ve akşam saatlerinde bu civarda lastikçi bulunmayacağını söyledik. Biz bunu söylememize rağmen tekrar sordu, yine aynı cevabı verdik. Daha sonra bir otomobil daha geldi ve bizim üzerimize ateş açtılar." dedi.

Jandarma olayla ilgili 6 kişiyi göz altına alırken, iki grup arasında tartışma çıktığı ve köylülerin karşı tarafa ait otomobili ters çevirdikleri bildirildi. Bu arada yaralıların ameliyata alındıkları ve sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious