Volkan: Penaltılar için dua ettim

Volkan: Penaltılar için dua ettim.13159
  • Giriş : 05.03.2008 / 10:35:00

Avrupa Şampiyonlar Ligi 2. turunda Sevilla'yı eleyerek çeyrek finale yükselen Fenerbahçe'de kaleci Volkan Demirel, yediği 2 hatalı golün ardından, ''Allah'ım maç penaltılara gitsin" diye dua ettiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Karşılaşmanın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Volkan, ''Kaleciler için maça nasıl başlarsan öyle götürürsün diye bir tabir var. Yediğim goller bana yakışmadı. Goller sonrası tabii ki yıkıldım ama inancımı hiç kaybetmedim. Maç penaltılara kalsın diye dua ettim. Penaltılara kalınca Volkan'ın çıkıp penaltıları kurtarmasına sıra geldi. Arkadaşlarıma bana destek oldukları için teşekkür ediyorum. Bana dua eden tüm herkese çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

-ALEX:''TURU GEÇECEĞİMİZE İNANMIŞTIK''-

Fenerbahçeli futbolcu Alex D e Sauza ise, ''Bugünkü maça gelene kadar son 2 haftada çok zorlu maçlar oynadık. Bu akşamki maç sırasında da ikili bir mücadelede Adriano'nun dizi bacağıma geldi. Zico'ya dayanabileceğim yere kadar dayanacağımı söyledim. Uzatmaların ikinci devresinde artık dayanamadım ve çıkmak istedim. Biz turu geçeceğimize inandık. Maç uzatmaya kaldı. Erken gelen gol bizi çok üzdü ama lehimize çevirmeyi başardık. Bundan sonra hangi takımın rakibimiz olacağı hiç fark etmez. Kim gelirse gelsin elimizden geleni yapacağız" dedi.

Brezilyalı futbolcu Volkan'ın yediği goller sonrası yenik duruma düştükleri zamanki duygularıyla ilgili olarak ise, ''Maçın başında şansız goller yedik. Ama oyun anlayışımızdan kopmadık. Uzatmalara gidildi ve penaltı atışları öncesi hep beraber toplanıp söz verdik. Biz penaltıları atacaktık ama herşey Volkan'a bağlıydı. Yaptığı kurtarışlarla turu geçmemizde büyük katkısı oldu'' diye konuştu.

-UĞUR: ''AYAKLARIMA KRAMP GİRENE KADAR OYNADIM''-

Sevilla karşısında oynadığı futbolla alkış alan bir diğer isim olan Uğur Boral ise, ''Şu anda çok büyük bir duygu yoğunluğu yaşıyorum. Buraya takım olarak ve camia olarak inanarak geldik. Buraya gelmeden önce Sevilla bize atıflarda bulundu. Ama gülen taraf biz olduk. Bizler iyi oyunculardan kurulu iyi bir takımız. Fenerbahçe iyi bir kulüp olma yolunda ilerliyor. Hepimiz birbirimize inanarak güvenerek oynadık. Başkanımız ve Zico maç öncesinde bizimle görüştüler bizi motive ettiler. Ama biz takım olarak baş başa kaldığımızda kaptanımız Alex bize bir konuşma yaptı. Bize 'Herkesin hayatında çok güzel günler olur biz bunu bugün başarmalıyız' dedi. Biz maç boyunca hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmadık. Başarı da bu sayede geldi. Ayaklarımın ikisine kıramp girene kadar oynadım. Herkes çok iyi mücadele etti. Burda 50 bin kişiyi susturduk. Herkesin ayakta Fenerbahçeyi alkışlaması lazım'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious