Volkan'ın frikiklerinin sırrı

Volkan'ın frikiklerinin sırrı .5862
  • Giriş : 18.08.2007 / 15:46:00

UEFA 2. ön elemesinde Slaven’e attığı frikik golünde topun hızı saatte tam 98 kilometreydi. Volkan Yaman sırrını şöyle açıkladı: Allah ne verdiyse asılıyorum!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

3,5 yıllık özlem

Önce Rize, ardından Slaven’e benzer frikik golleri atan Volkan Yaman, Sarı-Kırmızılılar’ın yüreğine su serpti. Milli futbolcunun önceki akşamki maçta 22 metreden kullandığı serbest atışta, top saatte 98 kilometre hızla filelerle buluştu. Cim Bom böylece, yaklaşık 3.5 yıllık aradan sonra Avrupa kupalarında ilk kez frikik golü kazandı. Aslan’ın Avrupa arenasındaki son frikik golünü, 26 Şubat 2004’te, Olimpiyat Stadı’nda Villarreal’e karşı Prates atmıştı.

‘Avantajlı skor’

Karşılaşma sonrasında kendisine yöneltilen “Frikik gollerine nasıl konsantre oluyorsun?'' sorusuna “Allah ne verdiyse asılıyorum'' şeklinde yanıt veren Volkan, maç ve turla ilgili şunları söyledi: “Frikik gollerim iki oldu, benim açımdan güzel. Sıcak bir hava vardı, saha da beton gibiydi. Çok zorlandık. Şu anda bile her yerimiz ağrıyor. Adamlar maça asıldı. İlk yarıda biraz kendi sahamıza kapandık, ama avantajlı bir skorla döndüğümüz için mutluyum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious