Volkswagen çalışanlarına destek yürüyüşü

  • Giriş : 02.12.2006 / 00:00:00

Alman araba imalatçısı Volkswagen'ın Brüksel'de fabrikasını kapatacağını açıklamasının ardından Belçikalılar çalışanlara destek için yürüdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Alman firması Volkswagen, geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada, 4 bin kişinin istihdam edildiği Forest Fabrikası'nda üretimi durduracağını açıklamıştı. Bu gelişmenin ardından Alman firma tepkilerin ardından Audi'nin yeni ürününü bu fabrikada üretebileceğini açıklamıştı. Ancak, bu açıkama işçileri tatmin etmedi. Volkswagen'den net açıklama bekleyen çalışanlar, gelecek hafta başında ne yapacaklarına karar verecek. Sabah 10.00'dan itibaren toplanmaya başlayan Belçikalılar, Volkswagen fabrikasının kapatılacak olmasını protesto etti.

Belçikalılar, fabrika yöneticilerine olan tepkilerini oldukça ilginç şekilde ortaya koydu. Kimi protestocular yanlarında getirdikleri tabutların üzerine Volkswagen markasını yapıştırırken, bazıları da Volkswagen'ın Golf marka arabasının iskeleti ile dolaştı.

Yürüyüşü vatandaşların yanı sıra Almanya, Fransa, İtalya ve Lüksemburg'dan temsilciler katıldı. Protestocular "Hep Beraber" sloganların atarak merkez tren istasyonuna yürüdü.

CSC sendikası başkanı Luc Cortebeeck, "Volkswagen'ın bu şekilde hareket etmesi skandal. Tek cevabımız birlikte hareket etmek olur" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious