Volkswagen krizi devam ediyor

Volkswagen krizi devam ediyor.12152
  • Giriş : 02.12.2006 / 00:00:00

Alman araba imalatçısı Volkswagen'ın Brüksel'de fabrikasını kapatacağını açıklamasının ardından Belçikalılar çalışanlara destek için yürüdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yürüyüş çalışanların durumuna dikkat çekmek için yapıldı. Sendikalar yürüyüşe 25 bin polisler 10 bin kişi katıldığını söyledi. Alman firması Volkswagen geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada 4 bin kişinin istihdam edildiği Forest Fabrikası'nda üretimi durduracağını açıklamıştı. Bu gelişmenin ardından Alman firma tepkilerin ardından Audi'nin yeni ürününü bu fabrikada üretebileceğini açıklamıştı. Ancak bu açıkama işçileri tatmin etmedi. Volkswagen'den net açıklama bekleyen çalışanlar gelecek hafta başında ne yapacaklarına karar verecek. Sabah 10.00'dan itibaren toplanmaya başlayan Belçikalılar, Volkswagen fabrikasının kapatılacak olmasını protesto etti.

Belçikalılar fabrika yöneticilerine olan tepkilerini oldukça ilginç şekilde ortaya koydu. Kİmi protestocular yanlarında getirdikleri tabutların üzerine Volkswagen markasını yapıştırırken bazıları da Volkswagen'ın Golf marka arabasının iskeleti ile dolaştı.

Yürüyüşü vatandaşların yanı sıra Almanya, Fransa, İtalya ve Lüksemburg'dan temsilciler katıldı. Protestocular "Hep Beraber" sloganların atarak merkez tren istasyonuna yürüdü.

CSC sendikası başkanı Luc Cortebeeck, "Volkswagen'ın bu şekilde hareket etmesi skandal. Tek cevabımız birlikte hareket etmek olur." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious