Vücudunda üç mermi ile taburcu edildi

Vücudunda üç mermi ile taburcu edildi .7028
  • Giriş : 18.09.2007 / 19:40:00
  • Güncelleme : 18.09.2007 / 18:26:36

Giresun'un Çamoluk ilçesinde uğradığı silahlı saldırı sonucu yaralanan bir vatandaş, Erzincan Devlet Hastanesi'nde yapılan tedavi sonrası vücudunda bulunan üç mermi ile taburcu edildiği iddia edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Hasta yakınları yaralıya gerekli tedavinin hastane tarafından yapılmadığını iddia ederken, hastane yönetimi hastanın herhangi bir hayati tehlikesinin bulunmadığını ve vücutta kalan mermilerin de hastaya zarar vermeyeceğini savundu.

Olay, 15 Eylül 2007 günü saat 15.30 sıralarında Giresun'un Çamoluk ilçesi Karadere köyünde meydana geldi. Çamoluk ilçesine bağlı Gücer köyünde oturan evli ve 7 çoçuk babası Metin Akmaz, Taşdemir köyünde ikamet eden C.B. tarafından kurşunlandı. Saldırıda vücuduna 4 kurşun isabet eden ve 3'ü vücudunda kalan Akmaz, hastaneye kaldırıldı.

Olayı anlatan Akmaz, kendisi gibi kamyonculuk yapan C.B.'nin, aracında bulunan çadır brandayı yanından geçerken yırttığını ve bu sebeple tartışmaya başladıklarını belirtti. Tartışmanın kısa sürede kavgaya dönüşmesiyle C.B.nin aracından aldığı tabanca ile üzerine kurşun yağdırdığını iddia eden Akmaz, 4 yerinden yaralanarak Çamoluk Sağlık Ocağı'na getirildiğini ve burdan da Erzincan Devlet Hastanesi'ne sevk edildiğini ifade etti.

Erzincan Devlet Hastanesi'nde kardeşi ile kimsenin ilgilenmediğini vurgulayan Metin Akmaz'ın kız kardeşi Esma Küçükarslan ise, kardeşinin vücudunda 3 mermi olduğunu iddia ederek, hastanede sadece pansuman yapıldığını ve kardeşinin vücudundaki mermilerle taburcu edildiğini belirtti. Kardeşinin olaydan bir gün sonra hastaneden taburcu edilmek istendiğini fakat kendilerinin hastane başhekimi ile görüşerek bir gün daha hastane kaldıklarını anlatan Küçükarslan, 'Kardeşimi vücudunda bulunan mermiler ile birlikte taburcu ediyorlar. Buna bir anlam veremedik. Bu mermiler ne olacak? Ameliyat ile kardeşimin vücudundaki mermiler çıkarılmalıydı, fakat bizi taburcu ettiler.' diye konuştu.

Erzincan Devlet Hastanesi Başhekimi Koray Bingöl, hastanelerine gelen yaralının yapılan muayenesinde, bacak bölgesinde iki, bel bölgesinde 1 ve sağ önünde kurşun sonucu giriş çıkış yaralanması olarak dört kurşun yarası tesbit ettiklerini kaydetti.

Hastanın genel cerrahi ve ortopedi uzmanı tarafından kontrol edildiğini ve hayati tehlikesinin bulunmadığını belirten Başhekim Bingöl, 'Kurşunlar ciddi bir organa ve damara isabet etmemiştir. Kendilerine bu kurşun yarasıyla pansuman tedavisi önerilerek gönderilmek istenmiştir. Ancak hastanın Giresun'dan gelmesi ve yolun uzaklığı göz önüne alınarak, hastanın Pazartesi gününe kadar müşahade odasında kalmasına izin verilmiştir. Hastanın pansumanı yapılarak ve belirli aralıklarla da pansumanının devam ettirilmesi söylenerek gönderilmesine karar verildi. Pataloji uzmanları tarafından hastanın tıbbi açıdan yatmasını gerektirecek bir durum görülmemiştir. Kurşun çekirdekleri hastaya bir rahatsızlık vermemesi durumunda hayatını sonuna kadar taşıyabilir. Ama bu yaraların iyileşmesi durumunda, istenirse lokal bir operasyonla kurşun çekirdekleri çıkartılır.' açıklamasında bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious