Vücudunuza göre giyinin

Vücudunuza göre giyinin .7512
  • Giriş : 28.07.2007 / 11:42:00

Vücut kusurlarınızı örtecek doğru giyim tarzı sayesinde, iyi görünmekle ilgili tüm sıkıntılarınızı ortadan kaldırabilirsiniz

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Vücudunuz mükemmel olmayabilir, ama bu kötü görünmeniz gerektiği anlamına gelmez.Tüm gardırobunuzu da yenilemeniz gerekmiyor. Ufak rötuşlarla çok daha iyi görünmeyi başarmak elinizde.

İç Çamaşırı: Uzmanlar, bayanların, her zaman göğüslerini tam toparlayan bir sütyen giymeleri gerektiğini belirtiyor. İyi bir sütyenin, göğüsleri kaldırıp beli ortaya çıkardığını vurgulayan uzmanlar, ince askılı üstler giyiliyorsa, sütyen askılarının görünmesinde sakınca olmadığını bildiriyor. Uzmanlar, eğer göğüsler küçükse elyaflı sütyen giyilebileceğini veya silikon pedlerden kullanılabileceğini ifade ederek, sütyen ve külotların, giyilen giysilerle aynı renkte veya onlardan daha açık renkte olmaması gerektiğini de hatırlatıyor.

Külotlar: Beyaz veya iç gösteren giysi rengi iç çamaşırın kullanılması gerektiğini kaydeden uzmanlar, “Eğer eteğiniz iç gösteriyor ama vücudunuzu sıkıca sarmıyorsa, o zaman string yerine, kalçanızı tam saracak büyükçe, ten rengi bir külodu tercih edin” diyorlar.

Mücevher ve Aksesuar: Uzmanlar, balıkçı veya yarı balıkçı yaka bir kazağın üzerine asla kolye ya da fular takılmaması gerektiğini belirtirken, kısa boyluları da, kalın ve tasmayı andıran kolyelerden uzak durmaları konusunda uyarıyor. Uzmanlar, yüzü kilolu veya gıdısı bulunanlara ise daha uzun küpeler takmalarını tavsiye ediyor.

Ayakkabılar: Siyah ayakkabıların en çok koyu renklerle iyi gideceğini ifade eden uzmanlar şunları kaydediyor:

“Ayak bilekleriniz kalınsa, düz, babet ayakkabılardan ve bilekten bağlı ayakkabılardan kaçının. Bacaklarınız çok inceyse, ince ve sallanan topuklu ayakkabılar giymeyin. Vücudunuz armut şeklindeyse, aşırı zarif ve çok yüksek olmayan ince topuklardan kaçının.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious