Vur-kaç operasyonunda 30 kişi yakalandı

  • Giriş : 17.05.2007 / 00:00:00

Ankara'da, ''suç işlemek amacıyla örgüt kurarak tefecilik yaptıkları, para akladıkları'' bildirilen 30 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Mali Büro Amirliği görevlileri bir istihbaratı değerlendirerek, ''tefecilik yapan ve başkaları adına şirket kuran'' bir grubu tespit ettiler.

Daha sonra Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın izniyle ''Vur-Kaç'' adı verilen bir çalışma başlatıldı.

Yaklaşık 7 ay süren çalışmanın ardından Barış T., İlhan T., Ethem S., Tuncay T., Özkan K., Mustafa T., İsmail K., Coşkun Ş., Cesur Y., Serkan B., Cem T., Serkan A., Süleyman T., Erol Ö., Adem A., Şenol E., Adem A., Gökhan C., Sedat G., Mürsel A., Erkan Y., Barış D., Hüseyin Ç., Murat G., Ferhat T., Hasan U., Coşkuner M., Serkan Ö., Nurgül N. ve Sadık Ü. adındaki kişiler gözaltına alındı.

Barış T.'nin ''suç örgütü lideri'' olduğu, zanlıların ''tefecilik yaptıkları, para karşılığında buldukları ikinci şahıslar adına şirket kurdukları, bu şirketler üzerinden mal satmış gibi göstererek naylon fatura kestikleri'' belirtildi.

Bu kişilerle biri Glock marka 4 tabanca, 2 av tüfeği, 99 fişek, 7 bilgisayar kasası, 6 dizüstü bilgisayar, çok sayıda şirket kaşesi, değişik firmalar adına kesilmiş 20 milyon YTL'lik fatura, boş fatura koçanları, alacak-vereceklerin kaydedildiği çok sayıda ajanda ele geçirildi.

Emniyet Müdürlüğünde sorguları tamamlanan 30 kişi, ''Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, örgütü yönetmek, örgüt adına faaliyette bulunmak naylon fatura almak ve satmak, haksız kazanç elde ederek devleti zarara uğratmak, tefecilik ve 6136 Sayılı Kanuna muhalefet'' suçlarından mahkemeye gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious