Vural, Erdoğan'ın Davos tepkisini eleştirdi

Vural, Erdoğan'ın Davos tepkisini eleştirdi.11391
  • Giriş : 15.03.2009 / 06:02:00
  • Güncelleme : 14.03.2009 / 23:35:17

Oktay Vural, ''Davos fatihiydin de yarım saat sonra 'Sözüm onlara değil' diye neden kıvırdın, nerede fatihlik?'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Oktay Vural, Niğde Şehirlerarası Otobüs Terminali'nin açılışında yaptığı konuşmada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı Davos zirvesindeki tepkisi nedeniyle eleştirdi.

Başbakan Erdoğan'ın zirveyi terk etmemesi gerektiğini kaydeden Vural, şöyle konuştu:

''Kendisini 'Davos fatihi' olarak gösterenlere, 'Davos fatihi' olarak takdim edilenlere soruyorum, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı olarak Davos'u terk edeceğine oradakileri ezmen gerekmiyor muydu?' Davos fatihiydin de yarım saat sonra 'Sözüm onlara değil' diye neden kıvırdın, nerede fatihlik? Onun için bunlara dikkat edin. Ecdadımla mukayese etmeye kalkmayın. Sen kim oluyorsun da kendini ecdadımızla mukayese ediyorsun.''

Cumhuriyetin ecdadın kararlı duruşuyla kurulduğunu ifade eden Vural, şunları söyledi:

''Erzurum Kongresi'nde 'Vatan bölünmez bir bütündür, hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir, yabancılara imtiyaz tanınmaz' dedik ve milli mücadeleyi başlattık. Milli mücadeleyi birilerine kulluk yapalım diye başlatmadık. Bu milletin iradesiyle geldiğin gibi yine bu milletin iradesiyle gideceğini unutma. Padişahlık döneminde bile padişaha 'Sen kim oluyorsun, senden büyük Allah var' dedik. Unutma, senden büyük millet var.

Şimdi bu millet Türk mü Müslüman mı tartışılır hale geldi. Bu yalakalık, yağmacılık öyle bir hale geldi ki AKP İl Başkanı kalkıp 'Başbakan Erdoğan bizim için peygamber gibidir' diyor. Siz kimsiniz de bizim dinimizle, milliyetimizle oynuyorsunuz. İşte böyle bir kişiyi taltif ederek il genel meclisi üyesi yapmaktan bile çekinmiyorlar.''

Oktay Vural, daha sonra, MHP Niğde Milletvekili Mümin İnan, Belediye Başkanı Murat Zeren, MHP İl Başkanı Hikmet Bekil, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Serdar Ecemiş'le şehirlerarası otobüs terminalinin açılışını yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*