Vural: Küfürü bedava yiyorum

Vural: Küfürü bedava yiyorum.10897
  • Giriş : 20.12.2008 / 23:22:00

Kocaelispor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, Belediye maçı sonrası isyan etti...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Kocaelispor karşısında ekip ruhunu sahaya yansıtarak farklı bir galibiyet aldıklarını söyledi.

Avcı, maçtan sonra yaptığı basın toplantısında, ilk 15 dakikada Kocaelispor'un daha iyi oynadığını belirterek, ''15 dakikadan sonra tamamen üstün oynayan taraf bizdik. Attığımızdan fazlasını kaçırdık'' dedi.

Karşılaşmada ilk golü attıktan sonra rakip sahada geniş alanlar bulduklarını ifade eden Abdullah Avcı, şunları kaydetti:

''Bir gol bulduğumuzda böyle olacağını biliyorduk. Adriano, İbrahim, Erman gibi gol ayakları iyi olan oyuncularımız var. Bugün ekip ruhunu sahaya yansıtarak farklı galip geldik. 16. hafta sonunda 19 puan topladık. Fiziksel olarak değil, mental olarak eksiklerimiz var. İkinci yarı itibariyle bunun üzerinde çalışacağız. İkinci yarı itibariyle daha iyi bir İstanbul Büyükşehir Belediyespor olacak.''

-VURAL: ''10'DAN FAZLA OYUNCUMUZUN SÖZLEŞMESİNİ FESHETME HAKKI VAR''-

Kocaelispor Teknik Direktörü Yılmaz Vural ise ilk yarının 40. dakikasına kadar rakiplerinden daha fazla pozisyon bulduklarını belirterek, ''Komik bir golle geriye düştük. İkinci yarının başında 2-0 olunca da takımın direnci kırıldı. Beklemediğimiz bir sonuçla ligin ilk yarısını noktaladık'' dedi.

Vural, kulübün zor durumda olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:

''Şu anda 10'dan fazla futbolcumuz alacakları için federasyona başvurmuş durumda ve sözleşmelerini feshetme hakkına sahipler. Bu tarz oyuncu grubuyla çıkıp, puan mücadelesi nasıl vereceksiniz? Değerli taraftarımız dışardan bağırmasını biliyor ama konuları takip edemediği zaman hep adres yanlış olur, insanların emeğine karşı saygısızlık olur. Aynı taraftar bana 'İmparator' da demişti. Onlara hiç kırılmıyorum ama kırıldığım bir şey var, takıma geldiğim günden beri 1 Türk lirası almadık. Oysa peşin paraya anlaşmıştık. Yönetimimize, Kocaelispor'a saygımızdan devam ettik. Böyle zor durumda bize burada çalışmak nasip oldu ama 'Bu sorunların üstesinden gelebiliriz' diye yönetimimize tam destek verdik. Bedava çalıştığınız bir yerde böyle tepkilerle de karşılaşıyorsunuz. İnsani boyutu yok.''

Kulüpte 3 gün önce yöneticilerle bir toplantı yaptıklarını anlatan Yılmaz Vural, ''Yönetime çok kapsamlı bir rapor verdik ve ikinci yarıdaki rotamızı çizdik. Bu maç kaybedilir hesabı içinde. Yeterli kadroya sahip değiliz. Serhat sözleşmesini feshetti, kadroda yok. Hiç kimse 'Bu oyuncu niye sözleşmesini feshetti' diye sormuyor. Oyun içindeki futbolculara inanılmaz hakaret ediliyor'' diye konuştu.

Vural, yönetime çok iş düştüğünü anlatarak, şunları kaydetti:

''60 milyon YTL'ye yakın borcu olan bir camianın yeniden ayağa kalkması için çok akıllı bir çalışma yapılması lazım. Takıma bir hafta izin verdik. 28-29 Aralık'ta buluşup çalışacağız. Ekibim ve ben çok sayıda oyuncu izledik. Yapılması gerekenleri yönetime anlattık ama bunlar para ile olur. Paranız yoksa böyle ezik büzük konuşmak zorunda kalırsınız. Kol kırılır, yen içinde kalır ama o yenin içinde sadece biz kalıyoruz. Yönetime çok iş düşüyor. Takım kapasitesini artıracak takımın sorunlarını büyük ölçüde çözecek idari desteğe ihtiyacımız var. Arkadaşlarımız uğraşıyor. Bugün birçoğu maça da gelemedi. Sanırım o sorunlarla ilgileniyor. Eğer sorunları çözerlerse bu takım kesinlikle ligde kalır. Teknik anlamda biz kendimizi yeterli görüyoruz. Sahaya çıkacak kadro yeterli olmalı. Kocaelispor gelecek 15-20 senesini ipotek altına almış bir kulüp. Yani 60 milyon YTL'yi biri gelip ödeyecek, ondan sonra kendi resmi gelirleriyle ayakta kalmaya çalışacak. Kocaelispor'un gerçeği bu. Bu takım çok kötü durumda. Bu takımın kurtulması yalnız başındaki 10-13 idarecinin yapacağı iş değil. Çok genç bir başkanımız var. Verdiği çabayı biliyorum ama o çaba yeterli olmuyor. O çabaya birilerinin destek olmak lazım.''

Bir takımı bırakıp kaçan bir antrenör olmadığını dile getiren tecrübeli çalıştırıcı, ''Yönetim kurulu ve Kocaeli bana sahip çıktığı sürece buradayım. 3 aydır 1 lira almadım. Bizim niyetimiz ortada ama bir sürü küfürü bedava çekiyorsunuz. Ligde birçok kulüp zor durumda. Turkcell Süper Lig bana göre büyük bir kısımda iflas etmiştir. İflasının nedeni kulüplerin borç altında olmasıdır. Bizde bir tek yabancı yok. Hepsi kaçtı, gitti. Kulüpler oyuncuların parasını veremeyecekse niye alırlar? Bir yanlışlık var burada. Tamam federasyon olarak kulübe gelir veriyorsun ama denetleme getir. Yokluklar içinde mahalle maçı oynamıyoruz ki!

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*