Vural Savaş'ın açıklamaları mahkemede

Vural Savaş'ın açıklamaları mahkemede.9671
  • Giriş : 04.03.2009 / 00:10:00
  • Güncelleme : 03.03.2009 / 23:34:34

'Cahil halk' söylemini kullanan Vural Savaş hakkında bir vatandaş suç duyurusunda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Eski Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Vural Savaş'ın geçen hafta sonu Bursa'da katıldığı kitap fuarında yaptığı açıklamalarda Ergenekon Operasyonu ile ilgili açıklamaları mahkemeye taşınıyor.

Konya'nın Kadınhanı ilçesine bağlı Mahmuriye Köyü Muhtarı İshak Gözlüdağ, eski Başsavcı Savaş'ın Türk milletini "cahillikle" itham ettiğini ileri sürdü.

Ergenekon Operasyonu'yla ilgili açıklamalarında da Başbakan'ı, Bakanları ve soruşturmayı yürüten yargı mensuplarını tehdit ettiğini dile getiren İshat Gözlüdağ, "Yargıtay Cumhuriyet eski Başsavcısı Vural Savaş, Bursa'da katıldığı bir programda yaptığı konuşmasında Türk milletini 'Cahillik' ile itham etmiştir. Konuşmasında 'Halkın seçtikleri en iyisi olsa Türkiye Cumhuriyeti Avrupa'yı çoktan geçmiş olması lazımdı' ifadeleriyle seçmenlere hakaret etmiştir. Vural Savaş, Ergenekon davasıyla ilgili olarak da Türkiye'nin hukuk devleti olmaktan çıkarıldığını ileri sürmüştür.

Savcıları suç işlemekle itham eden, başta Başbakan olmak üzere Bakanları, Yüce Divan'da yargılamakla tehdit eden Savaş, adli yargılamayı etkileme, hakaret, iftira, Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni, devletin kurum ve organlarını aşağılama suçlarını işlemiştir. Bir vatandaş olarak bu suçları işleyen Vural Savaş'ın yargılanmasını talep ediyorum. Savcılığa suç duyurusunda bulundum." dedi.

Yıllarca yüksek mahkemede başsavcılık yapmış bir kişinin hukuk dışı beyanlarını yadırgadığını kaydeden muhtar İshak Gözlüdağ, demokrasilerde herkesin seçim sonuçlarına saygı göstermesi gerektiğini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*