Vural'dan Erdoğan'a çok sert tepki

Vural'dan Erdoğan'a çok sert tepki.11589
  • Giriş : 13.10.2008 / 19:50:00
  • Güncelleme : 13.10.2008 / 19:01:09

Erdoğan’a, MHP’den ağır eleştiri geldi: “Haddini bil. Cahil. Yapamıyorsan git, yapan gelir…”

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin kuzey Irak sınırında tampon bölge oluşturulmasına ilişkin önerisi ile ilgili, Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın, “Ağzı olan konuşuyor' sözüne, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural'dan sert yanıt geldi.

İnternethaber'den Zübeyir Kındıra'nın haberine göre; Erdoğan tampon bölge tartışmalarıyla ilgili bir soruya yanıtı verirken, “Şu anda tampon bölgeye gerek yok. Yapılması gerekenler yapılıyor. Ağzı olan konuşuyor. Genelkurmay ne yapılması gerekiyorsa yapıyor. Bizden talep ediyorlar bizde uymuşuzdur, bundan sonra da uyarız” diye yanıt verdi.

“CAHİL”

Bu sözlere yanıt veren Oktay Vural, “Asıl cahiller konuşmamalı. En büyük tehlike cahilliktir, bilgisizliktir. Bu konuda başbakan bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaya çalıştığını ortaya koydu. Türkiye'nin en büyük sorunu bu cehalettir” dedi.

“77 SÜLALESİ GELSE…”

Vural, konuşmaktan çekinmediklerini ve çekinmeyeceklerini belirterek, şunları söyledi: “Biz neyi nerede ne zaman konuşacağımızı biliriz. Recep Tayyip Erdoğan'ın 77 sülalesi, topu gelse söyleyeceklerimizden imtina etmeyiz. Haksızlık karşısında susan dinsiz şeytan olmadık, olmayız. Başbakanı haddini bilmeye davet ediyoruz. Biz ağzı olup konuşmayan, kulağı olup duymayan , gözü olup görmeyenlerden değiliz”

COĞRAFYA MI DEĞİŞTİ?

Vural, başbakanın 'o bölgeyi bilmiyorlar' eleştirisi yaptığını da anımsatarak, “2002 yılında o bölgede silahlı kuvvetlerimiz var mıydı yok muydu? O tarihten bu yana coğrafya mı değişti? Başbakan bu sözleriyle Türkiye'yi terörle mücadeleden caydırıyor. Söylemi, 'biz yapamıyoruz' demektir. Sen yapamıyorsan gidersin, yapan gelir. Başbakan Türkiye'nin hareket kabiliyeti olmadığını söylüyor. Terörle mücadeleye bundan daha büyük darbe olur mu?” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*