Vural'ın sözleri zeka pırıltısından uzak

Vural'ın sözleri zeka pırıltısından uzak.9408
  • Giriş : 15.01.2009 / 17:24:00

AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural'ın, Erdoğan'a yönelik sözlerine sert tepki gösterdi. Bozdağ açıklamasında şunları söyledi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural'ın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkındaki sözleriyle ilgili olarak, "Umarım MHP'nin Sayın Genel Başkanı ve MHP üst yönetimi, zeka pırıltısından ve fikir kırıntısından uzak, ahlak, terbiye ve seviye yoksunu bu üslup karşısında gerekli duyarlılığı gösterir" dedi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, dün yaptığı açıklamada Başbakan Erdoğan'ın MHP için kullandığı 'yavru muhalefet' sözlerine sert sözlerle karşılık vermişti. Bunun üzerine AK Parti Grup Başkanvekili Bozdağ, yaptığı açıklamada, siyasetin belli bir ahlak, seviye ve terbiye istediğine işaret etti. Bu nedenle siyasetçinin de belli bir seviye, belli bir ahlak ve belli bir terbiyenin sahibi olması gerektiğini belirten Bozdağ, "Umarım Oktay Vural'ın dilinden dökülen ve bizim tekrarlamaktan hicap duyduğumuz ifadeler MHP'nin benimsediği ahlak, terbiye ve seviye anlayışının somut bir dışa vurumu olmadığı gibi Oktay Vural da MHP'nin yetiştirmeyi planladığı insan tiplemesinin somut bir örneği değildir" ifadelerini kullandı.

Bu ifadeleri tekrarlamak ya da aynıyla mukabele etmenin, AK Parti'nin sahip olduğu ahlak anlayışıyla bağdaşmadığını belirten Bozdağ, temiz, ahlaklı, terbiyeli ve seviyeli insanların, bu özelliklerden yoksun olanların ağzında kirlenmeyeceğini kaydetti. Vural şu ifadeleri kullandı:

"Oktay Vural'ın bu üslubu, MHP'nin savunduğu temel değerlerle de bağdaşmamaktadır. Umarım MHP'nin sayın Genel Başkanı ve MHP üst yönetimi, zeka pırıltısından ve fikir kırıntısından uzak, ahlak, terbiye ve seviye yoksunu bu üslup karşısında gerekli duyarlılığı gösterir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*