Vurulan helikopterde bakan da vardı

  • Giriş : 03.09.2006 / 00:00:00

Güney Osetya'da vurularak acil iniş yapan Gürcistan askeri helikopterinde, Gürcistan Savunma Bakanı Irakli Okruaşvili'nin de bulunduğu bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Savunma bakanı, saldırıdan yara almadan kurtuldu. Gazetecilere açıklama yapan Okruaşvili, helikopterin kendisini Gürcistan'ın batısındaki Senaki'ye götürürken, ormanlık bir alandan makineli tüfeklerle ateş açıldığını söyledi. Okruaşvili, ''Senaki'ye giderken helikopterimiz vuruldu.

Bunlar Osetyalı çetelerdi'' dedi ve pilotun deneyimi sayesinde helikopterin kurtulduğunu söyledi. Televizyonlarda, Mi-8 tipi askeri kargo helikopterinin bir tarafında kurşun delikleri olduğu görüldü. AP'nin haberinde ise Okruaşvili'nin, Genelkurmay başkan yardımcısının da helikopterde bulunduğunu söylediği bildirildi.

Bölgedeki ortak barış gücündeki Gürcü taburunun komutanı Paata Bedianişvili, ''Gürcistan helikopterine birkaç el ateş edildi, ancak helikopter Gürcistan'ın kontrolündeki topraklara inmeyi başardı. Ölen olmadı'' demişti. Rus haber ajansları daha önce, Güney Osetyalı yetkililerinin, helikopterin düşürüldüğünü söylediklerini duyurmuşlardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious