Vurulan iki asker kucak kucağa şehit düştü!

Vurulan iki asker kucak kucağa şehit düştü!.12649
  • Giriş : 15.11.2007 / 11:35:00
  • Güncelleme : 15.11.2007 / 11:49:13

Şırnak'ta dört askerimiz şehit olduğu çatışmadan bir kahramanlık öyküsü daha çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şırnak'ta dört askerimiz şehit olduğu çatışmadan bir kahramanlık öyküsü çıktı. Küpeli Dağı'nda önceki gün çıkan çatışmada şehit olan askerlerden piyade komando er Erdem Yüce'nin babası Muhsin Yüce, üsteğmen Gökhan Yavuz'un, yaralanan oğlunu kurtarmaya çalışırken, ikisinin birden şehit düştüğünü anlattı.

Baba Yüce, oğlu ve onun şehit olan komutanı ile 24 saat önce telefonla görüştüğünü belirterek, "Oğlumun komutanı bana, 'Durumumuz çok iyi. Terör örgütüyle mücadele ediyoruz. Terörü bitirinceye kadar bizler burada mücadele edeceğiz. Bizleri merak etmeyin. Oğlunuz tezkere aldıktan sonra söz veriyorum sizi ziyarete geleceğim' dedi. Daha sonra hem oğlumun hem de telefonda sohbet ettiğim komutanının şehit olduğu haberini aldım. Acım çok büyük, ama vatan sağ olsun. Bende çok Erdem var, gerekirse yine şehit veririm" dedi.

OPERASYON SÜRÜYOR


Baba Yüce, çatışmada şehit olan üsteğmen Yavuz'un, oğlunu taşırken şehit olduğunu da anlattı: "Askeri yetkililerin bana söylediğine göre Erdem vurulduktan sonra komutanı üsteğmen Gökhan Yavuz oğlumu kucağına almış. Bir yandan teröristlere silah sıkarken diğer yandan da oğlumu taşımaya çalışmış. Bu esnada ikisi de şehit düşmüş. Allah terörün belasını versin."

Şehit annesi Müyesser Yüce ise Kürtçe ağıtlar yakarak 'Erdemamın kuştın (Erdem'imi öldürdüler)', 'Daye rabe Erdamamın kuştın daye (Anne kalk Erdem'imi öldürdüler anne)' gözyaşı döktü. Yüce'nin terhisine 75 gün kaldığı belirtildi. Erdem Yüce, bugün köyünde toprağa verilecek. Bu arada 4 askerin şehit edildiği bölgede operasyonlar yoğunlaştırıldı. Küpeli Dağı ve hemen yanındaki en tehlikeli ve sarp araziye sahip Gabar Dağı'nda önceki sabah itibarıyla başlatılan operasyonlarda 23'üncü Jandarma Tümen Komutanlığı'ndan komandolar bölgeye sevk edildi. PKK'lıların Gabar Dağı'na geçme ihtimali üzerine iki dağ arasındaki vadiler tutuldu.

Bana Gökhan'ımın ölmediğini söyleyin

İstanbul Kartal'da, Yalı Mahallesi Tepe Sokak'ta bulunan şehit üsteğmen Gökhan Yavuz'un evi bayraklarla donatıldı. Yavuz'un zorunlu hizmetinin iki hafta sonra biteceği öğrenildi. Bolu'da bir ilköğretim okulunda öğretmen olarak görev yapan şehit üsteğmenin 1.5 yıllık eşi Şeyma Yavuz da Kartal'daki baba evine geldi. Şehit eşi "Bana Gökhan'ımın ölmediğini söyleyin'' diyerek sinir krizleri geçirdi. Yavuz'un cenazesi bugün Maltepe Zümrütevler Yusuf Ziya Üçüncü Camisi'nde öğle namazının ardından toprağa verilecek.

'Toprak soğuk oğlum üşüyecek'

Jandarma komando er Gökhan Soylu'nun İstanbul Kadıköy'deki evinde yas var. 8 aydır vatani görevini yapan ve 1 Aralık günü izne gelecek olan oğullarının şehit haberini alan anne Hülya Soylu, oğlunun cenazesini almak için havalimanına gederken "Toprak çok soğuk, oğlum üşüyecek. Onun yerine beni alsalardı" diye ağıt yaktı. Soylu'un cenazesi bugün memleketi Erzurum'a götürülecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious