Wanted haberi çıktı

Wanted haberi çıktı.13202
  • Giriş : 14.06.2008 / 14:37:00
  • Güncelleme : 23.09.2016 / 11:04:44

Dünyanın en güzel kadını... Gözünü bile kırpmadan dünyanın sorunlu bölgelerine gidip oradaki insanlara yardım elini uzatan bir hümanist.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


İyi bir anne, iyi bir eş... Görünüşe göre Angelina Jolie, bütün bu niteliklerine bir yenisini daha ekledi: Aksiyon filmlerinin kraliçesi... Jolie'nin başrollerini James McAvoy ve Morgan Freeman ile paylaştığı Wanted soluk kesici sahneleriyle dikkat çekiyor. Film bu hafta sonu Türkiye'de gösterime giriyor.

Mark Millar ve J.G. Jones’ın aynı adlı çizgi roman serisinden uyarlanan Wanted'ın yönetmenliğini Kazak sinemasının önemli isimlerinden Timur Bekmambetov üstleniyor. Bu usta yönetmenin ilk İngilizce filmi.

Filmde Jolie, babasının kiralık katil olduğunu öğrenen ve onun intikamını almak isteyen bir gence adam öldürmenin inceliklerini öğreten deneyimli bir tetikçiyi canlandırıyor. Güzel yıldız film boyunca arabaların camından sarkarak peşindekilere ateş etmek de dahil bir çok tehlikeli sahnede rol alıyor.

FİLMİN KONUSU

Wesley Gibson, zayıf ruhlu ve tembel bir gençtir. Hayattan nefret etmektedir; çünkü yaptığı her işte başarısız olmuştur. İş yerinde patronu tarafından sürekli olarak aşağılanmakta, özel yaşamında ise kız arkadaşıyla sorunlar yaşamaktadır. Cinsellikten başka bir şey istemeyen kız arkadaşı, Wesley dışında tüm erkekleri kendine çekmektedir. Tüm bunlardan büyük sıkıntı duyan Wesley, yüksek dozda panik atak ilaçları kullanmaya başlar. Onu yaşadığı ümitsiz hayattan kurtaracak bir şeylere ihtiyacı vardır.

Ama günün birinde hayatı tamamen değişir. Silahların konuştuğu bir çatışmadan dönen Fox, arabasıyla Wesley’e çarpar. Gelişen olaylar neticesinde, Wesley’nin uzun zamandır kayıp olan babasının, Fraternity adlı bir gizli örgüt için çalışırken öldürüldüğü ortaya çıkar. Yüzyıllık bir geçmişi olan örgüt, eğitimli suikastçilerden oluşmaktadır ve ana ilkesi “Binlerce insanı kurtarmak için bir kişiyi öldüreceksin” sözünde yatmaktadır.

Kaybedenler kulübü üyesi olmak yüzünden içinde büyük bir öfkeyle yaşayan Wesley, kanındaki öldürme arzusunu keşfeder ve Fox’tan suikast eğitimi almaya başlar. Bu arada Fraternty’nin lideri Sloan’la da tanışır ve kısa sürede örgütün altın çocuğu haline gelir.

Wesley, sıradışı ve hareketli hayatının tanıdını çıkarsa da, bir süre sonra Fraternity’nin amacının hiç de masum olmadığını farkeder. İçinde keşfettiği kahramanlık ruhu ile geçmişindeki insanlara beslediği intikam hisleri arasında bocalayan Wesley, ne babasının ne de örgüt suikastçilerinin öğretemeyeceği bir şeyi kendi başına keşfeder: Kaderinin kontrolünü ele almak…

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious