Washington Post günah çıkardı

Washington Post günah çıkardı.18652
  • Giriş : 16.03.2008 / 21:48:00

Amerikan Washington Post gazetesi, ''PKK'yı ılımlı göstermek'' ve ''taraflı olmak'' eleştirilerine maruz kaldığı makalesiyle ilgili açıklama yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gazete, yazıda tarihçe ve uyuşturucu kaçakçılığı gibi unsurların da hatırlatılarak bir ''bağlama'' oturtulması gerektiğini kabul etti.

Açıklamada, yazıda PKK'nın işleyişine dair bilgi verilmek istendiği belirtildi, "Ancak birçok okur PKK'nın sivilleri öldürdüğünü ve uyuşturucu ticaretinden para kazandığını bilmiyor" ifadesi kullanıldı.

Gazete, Türkiye'nin kara harekatı sırasında Kuzey Irak'taki PKK kamplarına girerek bazı örgüt üyeliriyle röportaj yapmıştı. Haberde, örgüt üyelerinin yavru bir ayıyı beslerken görüntüleri de bulunuyordu.

Makaleye ilk resmi tepkiyi Washington Büyükelçisi Nabi Şensoy gösterdi. Şensoy, dün gazetenin okur mektupları köşesinde "Teröristleri meşrulaştırmak" başlığıyla bir yazı yayınlattı.

"PKK'ya böylesine sempatiyle yaklaşan bir makale okumak son derece rahatsızlık vericiydi" diyen Şensoy, Washington Post'u PKK propagandasına alet olmakla suçladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious