Wederson Fenerbahçe'ye imza attı

Wederson Fenerbahçe'ye imza attı.8223
  • Giriş : 11.06.2007 / 19:07:00

26 yaşındaki Wederson Fenerbahçe'de altı numaralı formayı giyecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fenerbahçe, Ankaraspor'un Türk vatandaşlığına geçen Brezilya asıllı futbolcusu Wederson ile üç yıllık sözleşme imzaladı.

Wederson, Şükrü Saracoğlu Stadı'nda asbaşkan Mahmut Uslu ile genel sekreter Vedat Olcay'ın da hazır bulunduğu törende, üç yıllık sözleşmeye imza attı.

Fenerbahçe gibi büyük bir kulübe geldiği için çok mutlu olduğunu söyleyen Wederson şöyle konuştu:

"Burada çok çalışıp, başarılı olmak istiyorum. Fenerbahçe'den teklif geldiğinde hemen kabul ettim. Çünkü çok büyük bir takım. Brezilyalı oyuncuların çok olması benim için iyi olacak. Adaptasyon sorunum olmayacak."

Fenerbahçe'nin yeni transferi Roberto Carlos'un çok büyük bir futbolcu olduğunu vurgulayan Wederson, "Carlos'u dünya biliyor. Çok iyi bir transfer. İnşallah Carlos ile çok iyi arkadaş olacağız. Beraber oynayacak olmamız çok iyi" dedi.

Wederson Türk milli takımında oynamayı da çok istediğini, çok çalışıp, bunu gerçekleştirmeye çalışacağını söyledi.

İmza töreninden sonra Brezilya'ya gidecek olan Wederson'un İstanbul'a yeni sezon hazırlıkları için döneceği belirtildi.

Törende konuşan Mahmut Uslu, "Fenerbahçe'nin bu yıl ilk dış transferini Wederson ile gerçekleştirdik. Fenerbahçe'ye hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Uslu, Wederson'un Ankaraspor'da başarılı olduğunu vurgulayarak, "Wederson üç yılda Türkiye'de centilmenliği ve profesyonelliği ile başarılı bir Futbol oynadı. Kendisi daha büyük bir kulüpte oynamak istedi ve renklerimize kattık. Bu yıl Türkiye Kupası, lig ve Avrupa'da başarılı olmak için elimizden geleni yapıyoruz" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious