Wembley'in açılışını Devler yapacak

  • Giriş : 12.12.2006 / 00:00:00

Dünya futbolunun iki önemli milli takımı Almanya ve İngiltere, yenilenen Wembley Stadyumu'nun resmi açılışında bir özel maçla karşı karşıya gelecekler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Almanya Milli Takım Teknik Direktörü Joachim Löw, yaptığı açıklamayla, İngiltere Futbol Federasyonu'nun kendilerine yaptığı resmi teklifi kabul ettiklerini ve Wembley Stadyumu'nun resmi açılışında İngiltere'yle özel maç yapmayı kabul ettiklerini söyledi. Uzun yıllar bütçe ve teknik sorunlarla boğuşan ve yapımı süresince İngiltere'de büyük tartışmalara yol açan Wembley Stadyumu'nun 2007 ortalarında bitirilmesi planlanıyor.

İngiltere Futbol tarihinde birçok önemli karşılaşmaya ev sahipliği yapan Wembley'deki son karşılaşma yine İngiltere ile Almanya arasında oynanmış ve Almanya karşılaşmayı Dietmar Hamann'ın golüyle 1-0 kazanmıştı. Bu karşılaşma sonunda İngiltere teknik direktörü Kevin Kegan görevinden ayrılmıştı.

İngiltere ve Almanya, uluslar arası milli Futbol maçlarının en ezeli rakipleri olarak kabul ediliyor. İki takım arasında 1908 yılından beri başlayan rekabette, taraflar 29 maçta karşı karşıya geldi. Bu maçların 14'ünü İngiltere, 11'ini Almanya kazandı, 4 maçta ise taraflar birbirlerine üstünlük sağlayamadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious