Wikipedia'yı engellettiği için özür diledi!

Wikipedia'yı engellettiği için özür diledi!.7043
  • Giriş : 19.11.2008 / 10:41:00

Alman Wikipedia'sına iki gün boyunca erişimi engelleten Alman vekil Lutz Heilmann, aşırı tepki gösterdiği için özür diledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Wikipedia'yı yasaklattığı için manşet olan Heilmann, sansür tartışmalarını da başlatmıştı.

Alman Tageszeitung gazetesine konuşan Heilmann, kendisi hakkında yanlış bilgi bulunduğu için siteyi yasaklattığını söyledi. Bu şekilde hareket etmesinin yanlış olduğunu anladığını belirten Heilmann, "Üzerinde yeterince düşünmemiştim ve sonuçlarını da tahmin etmemiştim." diye konuştu. Alman vekil, sitede kendisi hakkında yanlış bilgi bulunmasından dolayı bıktığını vurguladı.

Tartışmalı bilgilerin siteden silinmesi ardından Heilmann, şikayetini geri çekmişti. Bunun ardından mahkeme, online ansiklopediye uyguladığı yasağı kaldırmıştı.

Wikipedia.de'nin sahibi Wikimedia'nın sözcüsü Catrin Schoneville, Alman vekil hakkındaki bilgilerin doğruluğuna dair bir şey diyemeyeceğini belirterek davanın ardından bazı bilgilerin değiştirildiğini kaydetti. Yasağın ardından daha fazla bağış topladıklarını belirten Schoneville, "Yılbaşına yaklaştığımız zamanlarda kullanıcılardan yardım bekliyoruz. Bu olay nedeniyle halkın ilgisi arttı. Diğer zamanlara göre 5 kat daha fazla yardım topladık." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*