Wilson, Ağar'ı ziyaret etti

  • Giriş : 24.11.2006 / 00:00:00

ABD'nin Ankara Büyükelçisi Ross Wilson, DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar'ı Parti Genel Merkezi'nde ziyaret etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Wilson, DYP Genel Başkanı Ağar'a ziyarette bulunmanın kendisini çok mutlu ettiğini ve şereflendirdiğini söyledi. Wilson, "Burada yaklaşık bir yıldır bulunuyorum. Kendisiyle resmi görüşmemizi yapmamızın üzerinden yaklaşık bir yıl kadar geçti ve sanıyorum 2007 yılında son derece yoğun bir siyasi döneme yaklaştığımız şu sıralarda tekrar bir araya gelebilmenin iyi olacağını düşündüm. Siz de biliyorsunuz bugün tesadüfen iki muhalefet partisiyle yaptığım görüşme aynı güne denk geldi ama bugün burada bulunmaktan son derece mutlu olduğumu tekrar etmek isterim." dedi.

DYP Genel Başkanı Ağar da Wilson'ın ziyaretinden memnuniyet duyduğunu ifade etti. Türkiye ve ABD arasındaki ilişkilerin hep önemli olduğunu söyleyen Ağar, ilişkilerin bundan sonrada önemli olacağını belirtti. Ağar şöyle konuştu:

"Güçlü, temelleri olan bir ittifak beraberliğinin yansımaları hep olmuştur. Zaman zaman ortaya çıkan sıkıntılar her zaman başka ülkelerle çıkan sıkıntılardan daha az olmuştur ve sağduyu ile her zaman aşılmış. Bugünün dünyasında ve özellikle bizim yakın coğrafyamızdaki ortaya çıkan gelişmeler açısından bu ilişkilerin sağlam temellerle her iki ülkenin çıkarlar doğrultusunda sağlıklı bir şekilde yürütülmesinin önemi her zamankinden daha fazladır. Bu çerçevede biz kendileriyle yararlı bir görüşme yapacağımızı umut ediyoruz. Kendilerini ve çalışma arkadaşlarını partimizde görmenin memnuniyetini tekrar ifade ediyorum. Başarıyla geçen görev yıllarının daha sağlıklı, daha başarılı bir şekilde devamı da bizim en içten temennimizdir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious