Wilson'dan saldırı açıklaması

Wilson'dan saldırı açıklaması.11191
  • Giriş : 09.07.2008 / 15:00:00
  • Güncelleme : 09.07.2008 / 15:09:05

ABD Büyükelçisi Ross Wilson, Saıoyer'de yapılan hain saldırıyı değerlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Saat 11:00 civarında konsolusluğun ana girişinde bulunan Türk polis noktasına düzenlenen saldırının ardından yaptığı açıklamada 3 polisin hayatını kaybettiğini bildiği kadarıyla 2 polisin de yaralandığı ifade ederek, Türk polisinin ABD hükümeti binalarının korunması için yaptığı çabaya minnettar olduklarını söyledi.

İstanbul'daki tüm personellerin şu anda emniyette olduğunu da sözlerine ekleyen Wilson saldırı ile ilgili şunları söyledi: 'Elbetteki şu andaki kimin hangi amaçla yaptığına dair spekülasyonda bulunmak uygun durmaz. Elbetteki bu bir terör örgütüdür'

Wilson bir gazetecinin İstanbul'daki saldırı ile Ergenekon operasyonlarının bir bağlantısı olabilir mi şeklindeki bir soruya ise 'Ergenekon'la bu saldırı birbiriyle ilgisi olmayan bir olaydır. Elimizde bu iki olayı birbirine bağlayan bir bilgi yok' dedi.

ABD Başkonsolosu ABD görevlileriyle Türk polisi birlikte çalışıp iş birliği yaptıklarını ve saldırının ardından Türkiye'deki temsilciliklerinde ek güvenlik önlemleri talep ettiklerini de sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*