Wimbledon'a katılacak ilk Türk raket!

Wimbledon'a katılacak ilk Türk raket!.10017
  • Giriş : 11.06.2009 / 14:45:00

Türkiye'nin tenisteki yeni yeteneği Melis Sezer, junior kategorisinde Wimbledon Tenis Turnuvası'na katılma hakkı kazandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Wimbledon Organizasyonu'ndan gelen bilgiye göre, 16 yaşındaki Melis, Türk spor tarihinde ilk kez, junior kategorisinde Wimbledon'da oynayan tenisçi olarak tarihe geçecek.

ENKA Spor Kulübü'nün lisanslı sporcusu Melis, şu anda dünya sıralamasında kendi grubunda 123. sıraya yükselerek bir ilki daha gerçekleştirmiş oldu.

16 yaşında Fed Cup takımına girerek Türk Milli Takımı'nın en genç tenisçisi olan Melis Sezer, dünyanın en prestijli turnuvası olarak kabul edilen Wimbledon'da oynama şansı elde etti. Yaklaşık 1,5 yıldır Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup tenis turnuvasının bünyesinde kurulan Club İstanbul&Enka Uluslararası Tenis Akademisi'nde çalışmalarını sürdüren Melis Sezer, kariyerinde ilk kez grand slam turnuvalarında elemelerde oynayacak. Bu etabı başarıyla tamamladığı taktirde ana tablo maçlarına çıkacak olan Türk tenisçi, Wimbledon hazırlıklarını çim kort serisindeki turnuvalara katılarak yapacak.

Bu turnuvaların ilk etabı olan Gerry Weber'e katılmak üzere yarın Almanya'ya gidecek Melis, duygularını şöyle ifade etti:

''Wimbledon Tenis Turnuvası'nda oynamak, dünyadaki milyonlarca tenisçinin hayali. Bu hayali gerçeğe dönüştürmek için benim yaşımda junior turnuvalarına katılmanız gerekli ve bu olayın sadece benim için değil, Türk sporu için ne kadar önemli olduğunu bilerek, orada elimden gelen her şeyi yapmaya çalışacağım. Club İstanbul&Enka Uluslararası Tenis Akademisi'nde dünya standartlarında çalışıyorum. İlk kez çimde oynayacağım ve ana tabloya çıkmak için kortta her şeyimi vereceğim. Bundan emin olabilirsiniz. Hindistan'a gitmeden önce yaptığım gibi, Dolmabahçe Sarayı'nı ziyaret edeceğim ve Atatürk'e, bir Türk kızı olarak elimden gelen her şeyi yapacağıma söz vereceğim.''

Melis Sezer, turnuvalara dünyanın en önemli tenis hocalarının başında gelen Gavin Hopper'ın yardımcısı İngiliz antrenör David Gaves ile hazırlanıyor. Antrenör Gaves, Melis hakkında şunları kaydetti:

''Melis'le çalışmaya başladığımızda dünyada 1448. sıradaydı. 2009 senesinde Wimbledon Turnuvası'nda juniorlarda oynayacağını söyleseydiniz şüphesiz size 'deli' derdi. İki hafta sonra hayalinin bir kısmı gerçek olacak, eğer elemelerde iki maç kazanırsa ana tabloda oynama hakkı kazanacak. Hayatında ilk kez çim kortta oynamasına karşın tüm silahları mevcut. Bu yüzeyde oynamakla büyük bir tecrübe kazanacağı da kesin. Tüm Türkiye'nin onun arkasında olduğunu hissedeceği için böyle önemli bir sınavda elinden geleni yapıp başarılı olacağına inanıyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*