Wimbledon'da domuz gribi paniği!

Wimbledon'da domuz gribi paniği!.7750
  • Giriş : 30.06.2009 / 08:13:00

Wimbledon Tenis Turnuvası'nda top toplayıcı erkek ve kızlardan oluşan bir grupta domuz gribi semptomlarının görülmesi domuz gribi paniğine yol açtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Wimbledon Tenis Turnuvası'nın resmi haklarının sahibi olan, turnuvanın organize edildiği asırlık tenis kulübü All England Club, bir grup top toplayıcı çocukta grip belirtilerinin görüldüğünü, bunun üzerine evde kalarak turnuvaya katılmamaları talimatı verildiğini doğruladı.

Ancak yetkililer, bunun sadece Sağlık Koruma Ajansı ile istişareler sonucu alınan bir önlem olduğunu belirtti.

Kulüp, turnuvanın normal bir şekilde devam edeceğini ve grip belirtilerinin görüldüğü çocukların henüz teste tabi tutulmadıklarını da kaydetti.

Wimbledon sözcüsü Johny Perkins, "Bu önleyici bir tedbir. Turnuvanın yapıldığı iklim koşullarını biliyoruz" diye konuştu. Perkins, virüse okullarda ve kamusal alanlarda rastlandığını ve Wimbledon'ın tedbir almamasının da tuhaf olacağını ekledi.

Oyunculardan herhangi birinin grip benzeri semptomlar taşıdığına dair herhangi bir durumun söz konusu olmadığını da belirten Perkins, top toplayıcı kız ve erkeklerin havlu tutmaları geleneğinde bir değişiklik olmayacağını da belirtti.

Ateş, nezle, boğaz ağrısı ve öksürük gibi grip belirtileri gösteren kişilerin, turnuva bölgesinden hazırda bekleyen ambulanslarla uzaklaştırılarak tedavi altına alınacağı da ifade edildi.

Kortların yıldız isimlerinden Venus Williams, grip korkusuyla ilgili olarak oyunculara bu konuda yazılı olarak bilgi verildiğini belirterek, "Henüz bir mektup aldım, ama okuma fırsatı bulamadım. Sanırım her yerde hastalık var. Umarım oyuncular hastalanmaz. Umarım bağışıklık sistemlerimiz yeterince güçlüdür, öyle olması gerekir" diye konuştu.

GAZETEPORT

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*