Windows 7 Starter artık özgür!

Windows 7 Starter artık özgür!.4758
  • Giriş : 01.06.2009 / 17:21:00

Microsoft, Windows 7 Starter sürümünü kullanacakların önündeki engelleri kaldırmaya karar verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Windows 7 üzerindeki esrar perdesi Release Candidate sürümü ile büyük ölçüde kalkmış olsa da bu yeni işletim sistemi hakkında hala bazı soru işaretleri var. Windows 7'nin en temel sürümü olan Starter'da daha önce aynı anda sadece üç adet uygulama çalıştırılabileceği açıklanmış ve bu durum çok tepki toplamıştı.

Düşük konfigürasyonlu dizüstü bilgisayarlar için hazırlanan Starter sürümünde bulunacağı belirtilen bu sinir bozucu özellik hakkında artık endişelenmemize gerek kalmadı. Windows Team Blog'da yayınlanan duyuruda “üç uygulama sınırının” kaldırıldığı belirtildi.

Microsoft'un bu özelliği kaldıracağı yönündeki söylentiler bir süredir dolaşıyordu fakat firma tarafından kesin bir açıklama yapılmamıştı. Windows Team Blog'daki açıklamayı yayınlayan Brandon LeBlanc “Yaptığımız bu değişikliklerin Windows 7 Starter sürümünü daha çekici hale getirdiğini düşünüyoruz. İnternet'e girmek, e-posta göndermek ve yazı yazmak gibi günlük işlerde kullanılacak netbook'lar için Windows 7 Starter çok iyi bir tercih olacak.” şeklinde konuştu.

SHIFTDELETE

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*