Windows 7'nizi şimid kişiselleştirin

Windows 7'nizi şimid kişiselleştirin.26446
  • Giriş : 10.01.2009 / 20:24:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 10:20:35

Windows 7'nin beta sürümünü indirdiniz ve kullanmaya başladınız. Peki sizi sinir eden geri bildirim tuşu ve masüstündeki uyarıdan nasıl kurtulacağınızı biliyor musunuz?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

 Windows 7 beta sürümü herkesin kullanabileceği şekilde indirmeye sunan Microsoft, bunun bir beta sürüm olması sebebiyle de işletim sistemiyle birlikte birkaç "rahatsızlık" sunuyor. Öncelikle her bir Windows Gezgini penceresinde "Send feedback" yazısı mevcut ve bu yazıya tıkladığınızda Microsoft'a Windows 7'yle ilgili hataları ve görüşleri bildirebiliyorsunuz. Bir de masanızın üstünde sürekli duran, bunun bir deneme sürümü olduğunu söyleyerek sinirinizi bozan yazı da var.

 


Nasıl Yapılır?

Bu iki konu (beta olmasına rağmen) eğer sürekli olarak Windows 7 kullanacaksanız canınızı sıkacaktır. Bunlardan kurtulmanın yolları da hemen bulunmuş durumda. Hata raporu göndermek istemiyorsanız, basit bir Windows Kayıt Defteri hilesiyle bunun üstesinden gelebilirsiniz. Aşağıdaki dosyayı indirip sisteme yükledikten sonra, Windows 7'nizi tekrar başlatırsanız, artık yanlışlıkla basacak geri bildirim tuşlarını görmeyeceksiniz.

Windows 7 beta sürümünde saatin hemen üzerinde bulunan "deneme amaçlıdır" uyarısı da sizi rahatsız edecek diğer bildirimdir. Bundan kurtulmak için ise küçük bir yazılıma ihtiyacınız var. Bu yazılımı indirerek çalıştırmanız, bu uyarıyı bir daha görmemeniz için yeterli olacak.

SHIFTDELETE

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*