Windows XP'yi kolayca Vista gibi yapın

Windows XP'yi kolayca Vista gibi yapın.11095
  • Giriş : 28.12.2008 / 23:11:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 09:57:24

Windows XP'ye nazaran, görsel özellikleri çok daha gelişmiş olan Windows Vista'nın, cezbeden özelliklerini Windows XP'ye de ücretsiz eklemek ister misiniz?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Tamamen ücretsiz olan FastAero, kurulum gerektirmeden Windows XP işletim sistemi üzerinde çalışan bir yazılım. Amacı; Windows Vista'da kullanıcıları cezbeden görsel özelliklerin aynısını Windows XP'ye de tatbik etmek. Bu özellikler arasında en önemlisi, şeffaf pencereler. Ekran kartı yeterli olan Windows Vista kullanıcılarına açılan bu görsel şölen, FastAero sayesinde, Windows XP kullanıcılarına da sunulmuş oluyor. Yazılımın en beğenilen özelliklerinden biri de; kurulum gerektirmediği için, istenmediği zaman kapatıldığında, geriye hiçbir iz bırakmıyor olması.

Windows Vista'nın uygulama pencerelerine transparan efekt verme özelliğini emektar XP işletim sisteminde kullanmak için gerekli program burada.

Ücretsiz bir Windows XP aracı olan FastAero, uygulama pencerelerine transparan efektler vermeye yarıyor. Windows Vista'da bulunan Aero Glass ile benzerlik gösteren program, açık olan uygulamaların arkasında neler olduğunu daha rahat görmenize yardımcı oluyor. Tek bir EXE dosyasından oluşan FastAero bu nedenle kurulum gerektirmiyor. Varsayılan dili Lehçe olan FastAero'yu İngilizce'ye çevirmek için config.ini dosyasını bir metin düzenleyicide(Not Defteri gibi) açarak "polish" yazan yeri "english" şeklinde değiştirmeniz yeterli.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*