Wolfowitz'e Türk çorap

  • Giriş : 01.02.2007 / 00:00:00

Reşit Durak, Türkiye’yi ziyaretinde delik çoraplı fotoğrafıyla gündeme gelen Dünya Bankası Başkanı Paul Wolfowitz’e ’’Türk çorabı kullan’’ tavsiyesinde bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Durak, en kalitesiz çorabın bile en az 10 yıkama dayandığını ve bayan tül çoraplarının bile aynı anda yırtılmadığına dikkati çekerek, ’’Dünya Bankası Başkanı’nın herhalde pazardan 1 milyona çorap alacak hali yok.

Kendisine, Türk malı kullanmasını tavsiye ederiz, kaliteyi görsün’’ dedi.

Durak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, odaya kayıtlı 875 üyelerinin en son teknoloji kullanarak bilgisayarlı makineler ile üretim yaptığını ifade ederek, Gaziantep’te terletmeyen, koku yapmayan ve akıllı ipliklerle üretim yapan dünyada marka olmuş çorap üreticileri bulunduğunu belirtti.

Çin ürünlerinin kaliteli olmadığına işaret eden Durak, ’’Biz, şu anda Çin ile yarışıyoruz. Ürün kalitesi olarak Çin’i bir engel olarak görmüyoruz. Çorapta dünyada söz sahibi, üretim yapan Gaziantepli firmalar var’’ dedi.

Dünya Bankası Başkanı Paul Wolfowitz’in Türkiye’yi ziyaretinde delik çoraplı fotoğrafıyla gündeme geldiğini anımsatan Reşit Durak, Wolfowitz’in, Türk ürünleri kullandığını sanmadığını kaydetti.

Durak, şöyle dedi:

’’Onun giydiği malın Türk çorabı olması mümkün değil. Çünkü, oradan buraya çorapsız gelmemiştir. Gelirken de herhalde yanında çorap getirmiştir. Burada pazara çıkıp bir çorap alacak hali yok. Dünya Bankası Başkanı’nın, Türkiye’den giyinme şansı da yok. Amerika’da yaşıyor. Bizim de, Amerika’ya doğrudan ihracatımız yok. Çin ise Amerika’da çorapta çok geniş bir pazar payına sahip.’’

’TÜRK ÜRÜNLERİ KALİTELİDİR’

Türk ürünlerinin kaliteli olduğunu vurgulayan Durak, şöyle devam etti:’’Avrupa’da biz şu anda her şeyde yarışıyoruz ve kalitede bir adım onlardan öndeyiz. Gaziantep’te çorapta dünya markası ürünlerimiz var. Giyildiği zaman terletmeyen, koku yapmayan, mantarı önleyen çoraplar üretiliyor.’’Reşit Durak, en kalitesiz bir çorabın bile yırtılabilmesi için en az 10 kere yıkanması gerektiğinin altını çizerek, şunları kaydetti:

’’Ne kadar da kalitesiz olsa giydiğiniz çorap bir günde yırtılmaz. Ben senede iki kere bir yazlık, bir kışlık çorap alırım. Rahat iki sene giyerim. En kalitesiz, pazardan 1-1,5 milyon liraya aldığınız kötü bir çorap bile en az 10 yıkama dayanır. Bugün, bayan tül çorapları dahi aynı anda yırtılmaz. O kadar ince olmasına rağmen, ancak bir yere geçerse veya çok yürümeyle aşınmaktan dolayı yırtılır.

Dünya Bankası Başkanı’nın herhalde pazardan 1 milyon liraya çorap alacak hali yok. Kendisine, Türk malı kullanmasını tavsiye ederiz, kaliteyi görsün. Gaziantep’te kullanılan ürünleri kendisine önerebiliriz. Ürünlerimizin kalitesinden eminiz, yaptığımız işin arkasındayız. Bunu da ispatlamış durumdayız. Dünyanın neresine giderseniz gidin Türk ürünleriyle karşılaşırsınız.’’

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious