World, dünya'nın 45'nci kredi kartı

  • Giriş : 22.12.2006 / 00:00:00

World, Avrupa’nın en büyük 17’nci, Dünya’nın ise 45’nci kredi kartı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yapı Kredi, The Nilson Report'un 2005 yılsonu verilerine göre yayımladığı son raporunda, ciro hacmine göre yapılan sıralamada Avrupa'da 17'nci, tüm dünyada ise 45'inci sırada yer aldı.
Yapı Kredi'den yapılan açıklamada, Visa ve Mastercard logolu kart kullandıran bankalar içinde yapılan değerlendirmede Yapı Kredi kartları, kredi kartı ve banka kartı işlem hacmi sıralamasında 13.35 milyar dolar ile Türkiye'deki tüm rakiplerini geride bıraktığı belirtildi.

Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Nazan Somer, The Nilson Report sonuçlarının, Türkiye'de sektörünün lideri olan Yapı Kredi'nin ulaştığı büyüklüğün dünya sıralamasındaki yerini göstermesi bakımından önemli olduğunu vurguladı. Somer, Worldcard olarak 2006 yılında işlem hacimlerini ve pazar paylarını daha da artırdıklarını hatırlatarak, "2006 yılı raporunda daha yüksek bir sırada yer almamız mümkün." dedi

Nilson'un yaptığı araştırmaya göre Visa and MasterCard sistemleriyle tüm dünyada yapılan işlemlerin toplamı 5.9 trilyon dolara ulaşıyor. Bu işlemlerin yüzde 64.4'ü kartlı harcamalardan, yüzde 35.6'sı ise nakit çekiminden oluşuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious