Worldcard, Avrupa'nın 7. büyüğü oldu

Worldcard, Avrupa'nın 7. büyüğü oldu.7850
  • Giriş : 06.06.2009 / 15:51:00

Yapı Kredi Worldcard'ın, The Nilson Report'un Mayıs 2009 raporuna göre Avrupa'nın en büyük yedinci kart programı olduğu bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Yapı Kredi Bankasından yapılan açıklamada, Türkiye dahil Avrupa'daki tüm bankalar arasında yapılan değerlendirmede Yapı Kredi'nin Worldcard tarafından sunulan kredi kartlarının, işlem hacmi sıralamasında 27,3 milyar dolar ile Citigroup (İngiltere), La Caxia (İspanya), Banca Santander (İspanya), UBS (İsviçre), Nordea (İsveç-Danimarka), Lloyds TSB (İngiltere) gibi kendi ülkelerinde en önde gelen bankaların yanı sıra Türkiye'deki tüm rakiplerini geride bıraktığı belirtildi.

Konuya ilişkin bir değerlendirmede bulunan Yapı Kredi Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi Nazan Somer, Türkiye'de kredi kartı pazarının lideri olan Yapı Kredi'nin ulaştığı büyüklüğün, Avrupa liginde yerini göstermesi bakımından önemli olduğunu vurguladı.

Somer, bundan bir kaç ay önce World'ün The Banker dergisinin değerlendirmesine göre dünyanın en değerli 10 kredi kartı arasına giren ilk ve tek Türk markası olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:

''Türkiye'de kredi kartı sektörünün öncüsü ve standartlarını belirleyen Yapı Kredi Worldcard olarak, 20 yıldır liderliğimizi sürdürüyoruz.

Bu başarımızın uluslararası platformlarda da yansıma bulması bizi ayrıca gururlandırıyor. Önümüzdeki yıllarda sıralamada daha yukarı seviyelere geleceğimize inanıyorum.''

Nilson'un yaptığı araştırmaya göre Avrupa'da kredi kartıyla yapılan işlemlerin toplamı 1 trilyon 447 milyar dolara ulaştığı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*