Xavi: Suçluluk duyuyoruz

Xavi: Suçluluk duyuyoruz.8214
  • Giriş : 10.05.2008 / 11:34:00

Barcelonalı yıldız oyuncu Xavi Hernández, Frank Rijkaard'ın gönderilmesi nedeniyle futbolcuların suçluluk duyduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Uzun süren spekülasyonların ardından Barcelona'da Frank Rijkaard'ın görevine son verildi ve yerine PAF takım antrenörü, eski Barça'lı futbolcu Guardiola getirildi.

Son iki sezonu kupasız kapatan Barça'da futbolcuların kendilerini suçladığını söyleyen Xavi, 'Biz futbolcular olarak olan her şeyden dolayı büyük suçluluk duyuyoruz. Hepimiz görevimizi elimizden geldiği kadarıyla yapmaya çalıştık. Gelinen noktada herkesin hatası olmasına rağmen asıl suçlular biz futbolcularız" diye konuştu.

Kulübün krizde olduğunu da kabul eden yıldız futbolcu, 'İki sezon kupa kazanamadık ve iyi durumda olduğumuz söylenemez. İki hafta önce krizde değildik ancak basın her an çökmemizi bekliyor gibi davranıyordu. Şampiyonlar Ligi'nde yarı finale kadar çıktık, ancak ligde başarılı olamadık' dedi.

"Hoşgeldin Guardiola"

Eski takım arkadaşı Guardiola'nın takımın başına geçmesine sevindiğini söyleyen Xavi, "Guardiola çok güçlü bir kişiliğe sahip ve oldukça tecrübeli. Futbolculuğu döneminde hem saha içinde hem de dışında çok önemli katkıları vardı. Rijkaard bize çok şeyler kazandırdı ve umarım Guardiola da aynı oranda başarılı olur" diyerek sözlerini noktaladı.

TUMSPOR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious