'Ya o katili bulun,ya da emegim haramdir'

'Ya o katili bulun,ya da emegim haramdir'.10551
  • Giriş : 19.10.2005 / 00:00:00

ERZURUM - Silahli bir kavgayi ayirmak isterken silahla vurulan polis memuru Cemil Ökke (32) için Erzurum Emniyet Müdürlügü bahçesinde tören düzenlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Veyisefendi Mahallesi'nde dün iftar vaktinde silahli bir kavgaya müdahale eden Gölbasi Polis Merkezi'nde görevli polis memuru Cemil Ökke, kavgayi ayirmak isterken iddiaya göre kalabaligi dagitmak için havaya ates açan baska bir meslekdasinin silahindan çikan tek kursunla agir yaralandi. Aziziye Arastirma Hastanesi'ne kaldirilan polis memuru burada yasamini yitirdi.

Sehit polis memurunun cenazesinde meslekdaslari göz yaslarini tutamadi. 7 aylik hamile esi Hanife Ökke'nin de hazir bulundugu cenaze töreninde duygulu anlar yasandi. Esinin Türk bayragina sarili tabutu meslekdaslarinin omuzu üzerinde Emniyet Müdürlügü bahçesine getirilirken sehit polis memerunun esi fenalik geçirdi. Törende hazir bekletilen hemsireler fenalik geçiren sehit polisin esine müdahalede bulundu.

Cemil Ökke'nin sehit olmadan önce 1 yasindaki kizi Özlem'e yazdigi siiri okuyan Personel Sube Müdürü Recai Ergün gözyaslarini tutumadi.

Cenaze törenine katilan 9. Kolordu Komutani Korgeneral Hayri Kivrikoglu, sehit polisin kardesi ve esine bassagliginda bulundu. Vatani görevini Erzurum'da yaptigi ögrenilen sehit polis memurunun kardesi Cumali Ökke, Kolordu komutani Kivrikoglu'ndan katilin bulunmasini istedi. Daha sonra Emniyet Müdürü Tahsin Demir'e sehit polisin kardesi, "Müdürüm size görev katili bulup ortaya çikarin. Yoksa Erzurum'a hakkimi helal etmem." dedi.

Sehit polis için Emniyet Müdürlügü bahçesinde okunan duanin ardindan, Ökke'nin cenazesi bir süre omuzlarda tasindiktan sonra memleketi Elazig'in Baskil ilçesine gönderildi.

Cenaze töreni sonrasi açiklama yapan Vali Celalettin Güvenç ise polis memurunun kaza sonucu sehit oldugunu ve olayda kullanilan silahin tesbiti için çalisma baslatildigini söyledi.

Sehit polis memuru ölmeden kisa bir süre önce kiza Özlem'e yazdigi, 'Kizima' isimli siir:


Kizima

Ziyan mi olur sandin, döktügüm gözyaslari

Emin ol! dogumunla yeniden hayata baslarim

Yalniz! Sana degil seni Yaradan'a taparim

Nur yüzünle karanliktan aydinliga çikarim

En güzel kelimeler seni anlatmaya yetmez

Polis Cemil'in sana olan sevgisi ölene kadar bitmez

BABAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious