'Ya Sev Ya Terk Et' yazısı kapatıldı

'Ya Sev Ya Terk Et' yazısı kapatıldı .13161
  • Giriş : 01.10.2007 / 16:49:00

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink suikastı davasının ikinci duruşmasında yargılanan tutuklu sanıkları getiren cezaevi aracın üzerindeki, "Ya Sev Ya Terk Et" yazısı dikkat çekti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bugün ikinci duruşması görülen dava için aralarında katil zanlısı O.S.'nin de aralarında bulunudğu tutuklu sanıklar sabah yoğun güvenlik önlemleri altında Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne getirildi. Zanlıların jandarma eşliğinde adliyeye alınmasının ardından kameralara ilginç bir görüntü yansıdı. Tutuklu sanıkları getiren ve O.S.'in içinde bulunduğu söylenen 06 AG 6063 plakalı cezaevi aracının önündeki "Ya Sev Ya Terk Et" yazılı etiket dikkat çekti.

Cezaevi arasındaki tarıtşmalı etiketin haber televizyonları ve internet haber sitelerinde yer almasının ardından yetkililer harekete geçti. 'Ya Sev Ya Terk Et' etiketinin üzeri üzeri bantla kapatıldı.

Öte yandan, bazı kamu görevlilerinin, O. S.'nin Samsun'da yakalanmasının ardından "Vatan Toprağı Kutsaldır Kaderine Terk Edilemez" yazılı bir ifadenin bulunduğu afiş önünde zanlı ile fotoğraf çektirmesi tartışmalara yol açmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious