Yabancı basın Fener'i övdü

Yabancı basın Fener'i övdü.5692
  • Giriş : 08.11.2007 / 11:39:00
  • Güncelleme : 08.11.2007 / 11:48:02

Fenerbahçe'nin PSV Eindhoven galibiyeti Hollanda basınında geniş yer aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hollanda’da, bugün yayımlanan gazetelerin Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde dün gece yapılan Fenerbahçe- PSV Eindhoven maçına ilişkin yer alan haber ve yorumlarında, Fenerbahçe’nin PSV’den üstün bir takım oyunu sergileyerek karşılaşmayı rahat ve kolay bir şekilde kazandığı belirtildi. Gazetelere göre, Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi’nde yoluna devam edecek, PSV’nin ise bu şansı hemen hemen kalmadı.

Gazeteler, haber başlıklarında da PSV’nin bir üst tura geçme şansını büyük ölçüde yitirdiğini öne çıkaran ifadeler kullanırken, PSV için bundan sonra en iyi sonucun UEFA Kupası yolunda ilerlemek olduğunu yazdılar.

Ülkenin en büyük gazetesi De Telegraaf, "PSV geriye düştü, Fenerbahçe karşısında gole uzaktı" başlığını atarken, Algemeen Dagblad Gazetesi "PSV sönük kaldı, ayrılışa yakın" başlığını kullandı.

De Volkskrant Gazetesi, "Fenerbahçe PSV’nin kalite eksikliğini iyi değerlendirdi, iki dakikada işi bitirdi", Trouw Gazetesi de "PSV Avrupa’nın en iyileri arasına girmekte yetersiz" başlıklarını kullandılar.

Gazetelere göre, PSV Eindhoven’ın gruptan hala teorik olarak çıkma şansı bulunuyor, ancak kağıt üzerinde gözüken bu senaryoya hiç kimse inanmıyor. PSV için bundan sonra en iyi sonucun UEFA kupasında yola devam etmek olduğunu belirten gazeteler, bunun olabilmesi için de kesinlikle CSKA Moskova takımına karşı mutlaka galip gelinmesi gerektiğini aktardılar.

Gazeteler, PSV’nin kalite ve takım oyunu olarak Fenerbahçe’den geride kaldığını da belirtirken, kaleci Gomes’in takımın en başarılı oyuncusu olduğunu ve kesin gollük birkaç pozisyonu önlediğini kaydettiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious