Yabancı Dil Sınavı yapıldı

Yabancı Dil Sınavı yapıldı.13602
  • Giriş : 22.06.2008 / 12:45:00

Üniversitelerin yabancı dil ile ilgili bölümlerinde okumak isteyen adayların katıldığı Yabancı Dil Sınavı (YDS) yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sınav, üniversite rektörlüklerinin bulunduğu Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bolu, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kars, Kayseri, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Muğla, Niğde, Sakarya, Adapazarı, Samsun, Sivas, Tokat, Trabzon, Şanlıurfa, Van, Zonguldak ve Kırıkkale ile KKTC'nin başkenti Lefkoşa'da gerçekleştirildi.

YDS'ye, 15 Haziran 2008 Pazar günü ÖSS'ye katılan adaylardan 43 bin 50'si katıldı.

Sınav, 09.30'da başladı ve adaylara 150 dakika süre verildi. Almanca, Fransızca ve İngilizce olarak yapılan sınavda, adaylara kelime ve dil bilgisi, Türkçe'den yabancı dile, yabancı dilden Türkçe'ye çeviri ve okuduğunu anlama ile ilgili sorular yöneltildi.

YDS sonuçları, ÖSS ile birlikte açıklanacak.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, YDS'nin sorunsuz tamamlandığını bildirdi.

Yarımağan, sınav evrakı merkeze ulaştığında değerlendirme işlemlerinin başlayacağını belirtti. YDS sonuçlarının ÖSS sonuçları ile birlikte açıklanacağına işaret eden Yarımağan, ÖSS cevap kağıtlarının "hızla okunduğunu", şu ana kadar yarısının okuma işleminin tamamlandığını" ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious