"Yabancı doktorlar" Türkiye'de çalışabilecek mi?

  • Giriş : 15.11.2007 / 00:28:00
  • Güncelleme : 15.11.2007 / 23:21:22

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan yabancı doktorların Türkiye'de çalışmalarının önündeki engellerin kaldırılmasına çalışacaklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türk-İngiliz Sanayi ve Ticaret Odası'nda yaptığı konuşmada bununla ilgili
geçen yasama döneminde çalışma yaptıklarını, ancak TBMM'den geçmesini
sağlayamadıklarını belirten Akdağ, Türkiye'deki doktor açığının karşılanması
açısından bu çalışmayı önemsediğini belirterek, ''Umarım bununla ilgili
değişiklik, bu yasama döneminde gerçekleştirilecektir'' dedi.

Sağlık turizmi alanında Türkiye'deki güçlüklerin doktor sayısındaki eksiklikten de etkilendiğini belirten bakan Akdağ, özel sektörün bu konudaki aksaklıkları gidermek için kendi içinde işbirliğine gitmesi gerektiğini de anlattı. Bakan Akdağ, bu eksiklerin giderilmesinde hükümetten beklenen her türlü desteğin verileceğine de işaret etti. Bakan Akdağ, doktorların Türkiye'den denklik almalarıyla ilgili bir soru üzerine de her ülkenin denklik istediğine dikkat çekti ve böyle bir arayışın ülkelerin hakkı olduğunu söyledi. Bakan Akdağ, ancak bu konudaki bürokratik işlemlerin sadeleştirilebileceğini belirtti.

Sağlık Bakanı Akdağ, daha sonra Türk-İngiliz Sanayi ve Ticaret Odası (TBCCI) Başkanı Remzi Gür ve oda üyelerinin onuruna verdiği akşam yemeğine katıldı. Bakan Akdağ, Londra'daki temasları çerçevesinde yarın sabah basın toplantısı düzenleyecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious