Yabancı kontenjanı arttı

Yabancı kontenjanı arttı.10162
  • Giriş : 29.01.2008 / 17:52:00

Futbol Federasyonu yabancı oyuncu sayısında artırıma gitti. Daha önce 6+1 olan yabancı oyuncu kontenjanı, 6+2 olarak belirlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Futbol Federasyonu yabancı oyuncu sayısında artırıma gitti. Daha önce 6+1 olan yabancı oyuncu kontenjanı, 6+2 olarak belirlendi. Federasyon ayrıca, ara transfe dönemini de 6 Şubat tarihine kadar uzattı.

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, İstanbul’da yaptığı haftalık olağan toplantısında, yabancı statüsünde oynayan futbolcularla ilgili kontenjanı artırma kararı aldı.

Yönetim Kurulu, daha önce 6 artı 1 olan yabancı oyuncu sayısını, 6 artı 2'ye çıkardı. Bu durumda, oyunda yabancı statüsünde yine 6 oyuncu oynayacak, ancak kulübede 2 futbolcu bulundurulabilecek.

Yönetim Kurulu, 1 Şubat 2008 tarihinde sona erecek olan ikinci transfer ve tescil dönemini de, 6 Şubat 2008 Çarşamba günü mesai bitimine dek uzattı.

Toplantıda, Futbol Genel Kurulu tarafından alınan karar gereği 14-15 Şubat tarihlerinde Ankara'da yapılacak seçimli genel kurul için, gerekli ilanların verilmesi ve hazırlıkların başlatılması da kararlaştırılırdı.

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu ayrıca, A Milli Futbol Takımı'nın Avrupa Şampiyonası finalleri öncesi Almanya'da yapacağı 3 hazırlık maçının organizasyon ve yayın haklarını Saran Grubu'na verme kararı aldı. Yapılan açıklamada, toplantıda, hazırlık maçlarının organizasyon ve yayın haklarının pazarlanması konusunda gelen tekliflerin değerlendirildiği, FIFA ve UEFA'nın bu tür organizasyonlarda aradığı koşullara uygunluğu nedeniyle Saran Grubu ile sözleşme imzalanmasına karar verildiği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious