Yabancı oyuncuda randıman yok

Yabancı oyuncuda randıman yok.17074
  • Giriş : 10.04.2008 / 17:25:00

Turkcell Süper Lig´de şampiyonluk kovalayan ve lider Fenerbahçe´nin 2 puan gerisinde bulunan Galatasaray, bu sezon bazı yabancı oyuncularda adeta "fiyasko" yaşıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sakatlık ve formsuzluk
Şampiyonluk yarışındaki ezeli rakibi Fenerbahçe’nin yabancı oyuncularının hemen hemen tümünden yararlandığı ortamda, çok sayıda kritik maça tamamı Türk oyunculardan ilk 11’lerle çıkan Galatasaray, bu sezon yabancı oyuncularından çeşitli nedenlerle yeterince faydalanamıyor. Bazı yabancı oyuncular sakatlıklar nedeniyle uzun süreli takımdan ayrı kalırken, bazıları da formsuzlukları nedeniyle kadroya dahi giremediler.

Barusso "Bombası"
Büyük umutlarla İtalya’nın Roma takımından apar topar kiralık olarak transfer edilen Ahmed Apimah Barusso, hayal kırıklığı yaratırken, bu futbolcu sadece 2 maçta forma giyip, sahada 99 dakika kalabildi. Takımın başından istifa ederek ayrılan Karl Heinz Feldkamp’ın son dönemde 18 kişilik maç kadrosuna dahi almadığı Ganalı futbolcu, tam bir transfer fiyaskosu olarak dikkat çekiyor

Carrusca nerede?
Galatasaray’a 2006-07 sezonunda transfer edilen Carrusca, bir türlü istenilen performansı gösteremedi.İlk yılında sadece 4 maçta ilk 11’e çıkıp, 12 maçta toplam 375 dakika oynayan Arjantinli oyuncu, bu sezon ise 29 karşılaşmada 2 maçta ilk 11’e çıkıp 3 maçta 138 dakika sahada kalabildi. Galatasaray’a Almanya İkinci Ligi’nden sezon başında transfer edilen Ismael Bouzid, yedek bir futbolcu olarak kaldı. Oyuncuyu transfer eden Feldkamp, ilk 11’de fazla şans vermezken, Cezayir asıllı Fransız futbolcu, 5 maçta ilk 11’de oynayıp, 10 maçta yer aldı ve 441 dakika forma şansı buldu..

Yabancılardan yararlanamadılar
Galatasaray, performans olarak "Düş kırıklığı" yaratmayan futbolcularından da fazla verim alamadı. Lincoln, sakatlıklar nedeniyle çoğu maçta oynayamazken, Song da Afrika Uluslar Kupası ve sakatlıkları nedeniyle zaman zaman takımını yalnız bıraktı. Tobias Linderoth ise sezon başında yaşadığı ciddi bir sakatlık nedeniyle takımına katkıda bulunamadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious