Yabancı uyruklu 2 hizmetçi tutuklandı

  • Giriş : 27.02.2007 / 00:00:00

Bakırköy ve Beşiktaş'ta hizmetçi olarak çalıştıkları evlerden hırsızlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan yabancı uyruklu 2 kadın tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Beşiktaş Ulus Mahallesi Doğa Kent Sitesi'nde oturan Tülay T, evinden 77 bin dolar, 10 bin YTL ve yüklü miktarda ziynet eşyası çalındığı iddiasıyla polise şikayette bulundu.

Olayla ilgili çalışma başlatan İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, T'nin evinde daha önce hizmetçi olarak çalışan Ermenistan uyruklu Heghine Dallakyan'ın hırsızlık olayından sonra evden ayrıldığını tespit etti.
Bunun üzerine gözaltına alınan Dallakyan'ın üzerinde ve gösterdiği yerde yapılan aramada, çalınan bir miktar para ile ziynet eşyası ele geçirildi.

Polisteki işlemlerinin ardından İstanbul Adliyesine gönderilen Dallakyan, tutuklanarak cezaevine konuldu. Bu arada, hizmetçi olarak çalıştığı Bakırköy Şenlikköy Alayurt Caddesi'ndeki bir evden hırsızlık yaptığı öne sürülen Moldova uyruklu Liudmila Cara (21), Kapalıçarşı'da çalıntı ziynet eşyasını satmaya çalışırken yakalandı.

Polisteki işlemlerinin ardından sevk edildiği Bakırköy Adliyesinde tutuklanan Cara da cezaevine konuldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious