Yabancılar Barınma evinde yangın

Yabancılar Barınma evinde yangın.11814
  • Giriş : 07.12.2008 / 12:46:00
  • Güncelleme : 07.12.2008 / 12:44:41

Edirne'de, Tunca Yabancılar Barınmaevinde çıkan yangında, dumandan etkilenen 12 kişi, hastaneye kaldırıldı. Diğer kaçaklar ise güçlükle dışarı çıkarılarak, başka binaya nakledildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AA'nın haberine göre, Edirne Emniyet Müdürlüğüne ait Yeniimaret Mahallesi'ndeki, kaçakların tutulduğu Tunca Yabancılar Barınmaevinde, erkeklerin kaldığı binada henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.Cihan Haber Ajansının verdiği bilgilere göre ise yangın bir isyan sonucu meydaha geldi.

Barınmaevinde görevli polislerin itfaiye ekiplerine haber vermesi üzerine, yangına kısa sürede müdahale edildi. Bu sırada dumandan etkilenen kaçaklardan 12'si ambulanslarla hastanelerde tedaviye alındı.

Yangının çıktığı binadaki çok sayıda kaçak ise polisin gözetiminde güçlükle dışarıya çıkarılarak, başka bir binaya götürüldü.

Edirne Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, olay yerine gelerek bilgi aldı.

Avcı, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, yangının çıkış sebebinin araştırıldığını ve yangın sırasında dumandan etkilenen 12 yabancı uyruklu kişinin hastanede tedaviye alındığını söyledi.

Barınmaevinde halen 173 kaçağın tutulduğunu ifade eden Avcı, yangının başladığı bölümdeki kaçakların hızla tahliye edilerek, güvenli bir bölüme alındığını kaydetti.

Dumandan etkilenenlere oksijen verildiği ve tedavilerinin devam ettiği bildirildi.Bu arada, barınmevinde geniş güvenlik önlemleri alınırken, ambulans ve itfaiye aracıda bölgede tedbir amaçlı bekletiliyor

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*