Yabancılara ayak bileği kelepçesi!

  • Giriş : 04.09.2006 / 00:00:00

Saksonya Eyaleti İçişleri Bakanı , tehlikeli görülen yabancılara elektronik ayak bileği kelepçesi takılmasını önerdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Schünemann, ''Bild am Sonntag'' gazetesine yaptığı açıklamada, Almanya'da halkın güvenliği için büyük bir tehdit oluşturan radikal insanların yaşadığını belirterek, ''Sınır dışı edilemeyen tehlikeli yabancılar için elektronik ayak bileği kelepçesi öneriyorum'' dedi.
Yeni geliştirilen elektronik ayak bileği kelepçeleriyle, bu cihazın takıldığı insanların nerede oldukları bir ana bilgisayar vasıtasıyla tespit edilebiliyor.
Schünemann ayrıca, terör zanlılarının telefon görüşmelerinin dinlenebilmesi için yasaların değiştirilmesini, halka açık yerlerin video kameralarıyla kontrol edilmesinin yaygınlaştırılmasını ve teröre karşı mücadele amacıyla kurulan bilgi bankasında yer alan kişilerin hangi dine mensup olduklarının da kaydedilmesini talep etti.
Sosyal Demokrat Partili (SPD) Schleswig-Holstein Eyaleti İçişleri Bakanı Ralf Stegner ise sert tedbirler alınması konusunda birçok politikacının adeta bir yarış içine girdiğini belirterek, bu tutumdan vazgeçilmesi çağrısında bulundu.
Bavyera Eyaleti İçişleri Bakanı Günther Beckstein da aynı gazeteye verdiği demeçte, Almanya'nın radikal dinciler tarafından Batı dünyasının bir parçası olarak görüldüğü için ülkede terör tehdidinin çok somut olduğunu söyledi.
Almanya'nın Lübnan'daki BM misyonuna katılması durumunda, bunun ülkedeki terör tehdidini daha da artıracağını ifade eden Beckstein, buna rağmen hiçbir şeyin uluslararası alanda sorumluluklarını yerine getirmelerine engel olamayacağını kaydetti.
Beckstein, Papa 16. Benediktus'un Almanya'ya yapacağı ziyaret sırasında da hiçbir radikal grup tarafından tehdit edilmediğini, buna rağmen ziyareti sırasında gerekli her türlü güvenlik önleminin alınacağını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious