Yağ fabrikasında korkunç yangın

Yağ fabrikasında korkunç yangın .7203
  • Giriş : 07.02.2008 / 10:17:00
  • Güncelleme : 07.02.2008 / 10:30:33

Edirne'de, merkze baglı Sazlıdere köyünde faaliyet gösteren Sezer Kardeşler Ayçiçek Yağı Fabrikası'nın egzan yüklü tanklarında yangın çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yangın, itfaiye ekipleri tarafından kontrol altına alındı.

Sazlıdere köyü yakınında faaliyet gösteren, Sezer Kardeşler Yağ-Yem ve Gıda Sanayii'ne ait fabrikada, gece saat 03 30 civarında egzan gazının alev alması sonucu yangın çıktı. Diger yağ silolarının bulunduğu ara bölmelere sıçrayan yangında geniş önlemler alan itfaiye ve jandarma ekipleri, yangının büyümesi üzerine komşu il ve ilçelerden takviye ekip istedi. Havsa ve Kırklareli'nden gelen itfaiye ekipleri yaklaşık iki buçuk saat süren çalişmanın ardından sogutma işlemlerine devam etti. Jandarma, olayla ilgili soruşturmaya devam ediyor.

Yangın sebebiyle, yangın yerinden geçen D-80 Karayolu, ulaşıma kapatıldı. Yangının kontrol altına alınmasıyla ulaşım yeniden kontrollü olarak verilmeye başlandı. Olayın gerçekleştiği saatte çalışan işciler bir patlama etkisi ile olay yerine gittiklerini ve hala olayın şokunu yaşadıklarını, el ve ayaklarının titrediğini söylediler.

Yanan fabrikanın 100 dönüm arazi üzerinde faaliyet gösterdiği, 500 ton günlük kapasiteli olduğu ve toplam 300 kişinin burada çalıştığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious