Yağış sonrası tanıdık manzara

Yağış sonrası tanıdık manzara.10967
  • Giriş : 05.03.2007 / 00:00:00

İstanbul ve Ankara'da dün gece sağanak yağış etkili oldu. Her iki kentte de bazı binaların bodrum katlarını su bastı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İstanbul'da akşam saatlerinden itibaren etkisini artıran sağanak yağış nedeniyle Bostancı Emin Ali Paşa caddesi üzerindeki mazgallar su tahliyesinde yetersiz kaldı.

Bu nedenle cadde üzerindeki bazı binaların bodrum katlarında su baskınları oluştu. İtfaiye ekiplerinin gece boyunca yürüttüğü çalışmalar sonucu sular tahliye edildi. Ancak, bu binalarda maddi hasar meydana geldi.

Başkent Ankara'da da etkili olan sağanak yağış, birçok ev ve işyerinde su baskınlarına neden oldu.

Akşam saatlerinde etkili olan ve birkaç saat süren sağanak yağışta, kanalizasyon sistemlerinin yetersizliğinden kaynaklanan su baskınları meydana geldi.

Çayyolu, Demirlibahçe ve Şaşmaz semtlerinde, çok sayıda ev ve işyeri yağmur suları ve kanalizasyondan taşan sularla adeta göle döndü.

ASKİ'ye bağlı ekipler, vidanjör ve pompalarla, suları tahliye ederken, ev sahipleri de halılarla su baskınlarına karşı set kurmaya çalıştı. Evleri su altında kalan vatandaşlar, Belediye'ye tepki gösterdi.

İl il Hava Durumu:

Muğla:
Bodrum ve Kaş ile Finike ve Anamur arasında denizde fırtına ve rüzgar bekleniyor. Muğla Meteoroloji Müdürlüğü'nden yapılan uyarıya göre, bu sabah saatlerinden itibaren başlaması beklenen fırtına yarın öğle saatlerine kadar etkili olacak.

Uyarıda ayrıca kuvvetli rüzgar ve fırtınanın oluşturabileceği olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli olması istendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious