Yağışlar geliyor, sıcaklar düşecek

  • Giriş : 27.08.2006 / 00:00:00

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yağışlarla birlikte önümüzdeki günlerde sıcaklıklarda da düşüş yaşanacağını kaydetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Meteoroloji’den konuyla ilgili yapılan açıklamada, “yarın, Marmara, Kuzey Ege ile öğleden sonra ve akşam saatlerinde İç Anadolu’nun Kuzeybatısı ve Batı Karadeniz’de yağış bekleniyor. Sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların, Trakya ile İstanbul çevrelerinde etkili olması bekleniyor” denildi. Meteoroloji’nin açıklamasında şöyle denildi:

“Salı günü; Marmara’nın Kuzeydoğusu, Karadeniz ile öğleden sonra ve akşam saatlerinde İç Anadolu’nun Güneydoğusu ve Doğu Akdeniz’in İç Kesimleri yağışlı geçecek. Sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların, Doğu Karadeniz’de etkili olması bekleniyor.

Tüm yurtta mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklığının, yağış alan yerlerde azalarak mevsim normallerine ineceği, güney kesimlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Pazartesi günü yurdun kuzeybatı kesimlerinde, Salı günü Doğu Karadeniz’de görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların oluşturacağı olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious