Yağışlar geliyor

Yağışlar geliyor.14308
  • Giriş : 18.09.2006 / 00:00:00

Hafta boyunca yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinde, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış geçişleri bekleniyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, tüm hafta yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinde sonbahar mevsimine uygun aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış geçişleri olacağı tahmin ediliyor.

Yapılan hava tahminlerine göre pazartesi günü; Marmara, Kuzey ve İç Ege, Göller Yöresi, Antalya ve Muğla'nın iç kesimleri ile akşam saatlerinden sonra İç Anadolu'nun kuzeybatısı ve Batı Karadeniz'in batısının aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacak, diğer yerler az bulutlu geçecek.

Salı günü; Marmara'nın Doğusu, İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu'nun Kuzeybatısı, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Samsun ve Yozgat ile Antalya'nın kuzey ve batı çevrelerinde aralıklarla sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış geçişli olacak.

Çarşamba günü; kuzeybatı bölgelerde görülecek yağışların, haftanın diğer günlerinde kuzey ve iç kesimlerde aralıklarla devam edeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının yağış alan yerlerde 2 ila 4 derece azalması, diğer bölgelerde güneşlenmeyle birlikte biraz artması bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious