Yağışlar geliyor

Yağışlar geliyor.10078
  • Giriş : 01.12.2006 / 00:00:00

Rize Valiliği, Doğu Karadeniz kıyı şeridinin, bu geceden itibaren yarın öğle saatlerine kadar sağanak yağışın etkisi altına girmesinin beklendiğini bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Rize Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden alınan meteorolojik uyarıya göre, Doğu Karadeniz kıyı şeridinde Cuma gecesi (bugün) ve Cumartesi öğle saatlerine kadar sağanak yağış beklendiği ve bu durumun oluşturacağı olumsuz şartlara (Sel, Su baskını, Taşkın, Heyelan riski vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerektiği bildirilmektedir. Valiliğimizce ilgililerin tedbirli ve dikkatli olmaları, can ve mal güvenliğini riske atmayacak düzenlemelerin yapılması için kamu kurum ve kuruluşlar uyarılmıştır." ifadelerine yer verildi.

Öte yandan, Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Doğu Karadeniz kıyı şeridinin, bu geceden yarın öğle saatlerine kadar sağanak yağışın etkisine girmesinin beklendiği, Trabzon'un doğu ilçeleri, Rize ve Artvin'in kıyı ilçelerinde etkili olması beklendiği bildirildi.

Ayrıca, kıyı şeridinden etkili olacak yağmurların yüksek kesimlerde kar şeklinde etkisini göstereceği, kar yağışının, Bayburt, Gümüşhane, Artvin ve Rize'nin iç kesimleri ile Ardahan'da etkili olmasının tahmin edildiği, kar kalınlığının alçak kesimlerde 10-15, yüksek kesimlerde 20-25 santimetre civarında olabileceği kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious